دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: این کارخانه در کشت و صنعت سلمان فارسی احداث می‌شود و مواد اولیه مورد نیاز آن نیز از باگاس تولیدی واحدهای جنوبی این شرکت تامین خواهد شد.
دکتر ناصری افزود: در واقع این سرمایه‌گذاری هدیه رهبر معظم انقلاب به مردم خوزستان است که ایشان با درایت خویش و اختصاص مبلغ ۴۶۷ میلیون دلار برای این پروژه، علاوه بر اینکه از هدر رفت و نابودی ۱٫۵ میلیون تن باگاس که عمدتاً موجب مسائل زیست محیطی نیز می‌شد جلوگیری کردند و باعث تامین کالایی با ارزش برای کشور شدند لذا باید از اهتمام رهبر فرزانه انقلاب برای این سرمایه‌گذاری ارزشمند سپاسگزار بود.
دکتر ناصری افزود: با احداث این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم و غیر،مستقیم حین بهره برداری بالغ بر۲۵۰۰نفر در منطقه که تماماً بومی خواهند بود، ارزش افزوده قابل توجهی بدلیل مصرف پسماند ایجاد خواهد شد و با تولید یک محصول بسیار مهم، از نابودی بخش زیادی از جنگل‌های کشور جلوگیری شده و تاثیر زیست محیطی قابل توجهی ایجاد می‌شود.
همچنین با تولید کاغذ بعنوان یک کالای فرهنگی، زنجیره‌ای از تولیدات و محصولات متکی بر کاغذ در خوزستان شکل می‌گیرد که نقش بسزایی در حوزه‌های چاپ و نشر و اقلام آموزشی متکی بر کاغذ خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی سهم سرمایه‌گذاری ستاد اجرای فرمان امام(ره) در این پروژه را ۷۲ درصد و سهم شرکت توسعه نیشکر را ۲۸ درصد عنوان کرد و در ادامه خاطر نشان کرد که بناست این پروژه ظرف مدت ۳ سال به بهره‌برداری برسد.

مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی این پروژه بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد ریال است.