به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، پروژه اصلاح و توسعه شبکه آب حصیرآباد خیابان فرعی اول با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی آب و رفع افت فشار آب خیابان و با حضور استاندار خوزستان افتتاح شد.

استاندار خوزستان گفت: امیدوارم با اجرای طرحهای عمرانی ، بیش از پیش زمینه خدمات‌رسانی بهتر به مناطق محروم فراهم شود زیرا فلسفه تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران نیز خدمت رسانی به محرومان بوده‌است.

غلامرضا شریعتی بیان کرد: : برخی ساکنان منطقه حصیرآباد در تامین آب شرب دچار مشکل بودند که با اجرای یک پروژه آبرسانی زمینه دسترسی به آب پایدار و سالم فراهم شد.

وی گفت: برخی از خیابان‌های این منطقه در ارتفاع بالاتری قرار دارند که به همین دلیل با افت فشارآب مواجه بودند، مشکلات اداری و قانونی برای آبرسانی به این ساکنان وجود داشت که با حمایت شورای تامین نماینده ولی فقیه در استان خوزستان شرایط قانونی اجرای این پروژه فراهم شد.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب اهواز به سرعت این پروژه را انجام داد تا ساکنان از نعمت آب شرب پایدار و سالم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: صبح شنبه نیز فاز نخست پروژه آبرسانی به بیش از ۳۰ روستای بخش غیزانیه اجرایی شد، با اجرای این طرح ۱۲ روستا به صورت شبانه روز و ۱۸ روستا حداقل ۱۰ ساعت در روز آب شرب دارند.

دکترصادق حقیقی‌پورمدیرعامل شرکت آبفا خوزستان نیز گفت: در چند نقطه از شهر اهواز در ساعات پیک مصرف، شاهد افت فشار آب هستیم، سطح آب‌های زیرزمینی در اهواز بالا است و منازل از طریق پمپاژ آب را وارد شبکه خانگی می‌کنند از همین رو ممکن است علت بوی بد آب در برخی ساعات ورود آب‌های سطحی و زیرزمینی از طریق شکاف‌ها به لوله‌ها باشد.
وی ادامه داد: فرسودگی لوله‌ها و پمپاژ مستقیم آب توسط مشترکان ممکن است از علت‌های بوی بد آب در برخی نقاط باشد، مطابق قانون اجازه پمپاژ مستقیم آب از شبکه وجود ندارد و باید مخزن آب منازل به شبکه متصل شود.
دکتر حقیقی پور افزود: عمده منابع تولید آب اهواز در قسمت شمال شرق قرار دارند، ۸۰ درصد آب شرب اهواز از تصفیه خانه کیان آباد و تصفیه خانه شماره یک ملی راه تامین می‌شود.
وی ادامه داد: بیشتر مشکل آب شرب متعلق به مناطق جنوبی همچون پردیس و ملاشیه است، اصلاح شبکه آب در نقاط مختلف شهر اهواز ازجمله برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب است.
حقیقی پور درخصوص مشکل افت فشار آب منطقه پردیس اهواز یادآور شد: پردیس جزء مناطقی است که بیشترین فاصله را با منبع تامین آب دارد، از سال‌های قبل برای جبران افت فشار آن از تصفیه خانه گروه ملی استفاده می‌شد. باید با هماهنگی انجام شده حداقل در اوج پیک مصرف از تصفیه‌خانه‌های گروه ملی مجددا استفاده شود.
مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: ۷۰ خانوار ساکن در یک خیابان حصیرآباد اهواز از سال‌های گذشته مشکل تامین آب شرب داشتند که با اجرای پروژه اصلاح شبکه آب حصیرآباد این مشکل هم رفع می‌شود.
وی با اشاره به اعتبار حدود سه میلیارد ریالی این پروژه افزود: ۲۰۰ لوله پلی اتیلن و ۷۰ کیت انشعاب خانگی در این پروژه به کار رفته است.

گفتنی است، این پروژه شامل:

اجرای ۲۰۰ متر لوله ۹۰ میلیمتر پلی اتیلن

۲۰۰ متر لوله ۱ اینچ پلی اتیلن

۵۶۰ لوله یک دوم پلی پروپیلن

۷۰ عدد کیت انشعابات یک دوم می باشد که به دلیل صعب العبور بودن خیابان عملیات به صورت دستی انجام گردید.

اعتبار پروژه از محل در‌آمدهای جاری شرکت آبفا اهواز تامین شد.