محمدی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: سیاست‌ کلی شرکت فولاد خوزستان از بدو تاسیس تا به الان، تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های داخلی کشور بوده و این مهم باعث جهش تولید در کارخانه‌های زنجیره پایین دستی فولاد و به تبع آن حمایت از اشتغال پایدار برای جوانان خواهد بود.

وی افزود: شرکت فولاد خوزستان افتخار دارد در سال‌های اخیر که فشارهای تحریم‌ها دوچندان شده است، با بکارگیری ۱۱ هزار نیرو به طور مستقیم و پنجاه هزار نیرو به طور غیرمستقیم، نقش عمده‌ای در اقتصاد کشور و استان ایفا نماید.

محمدی تاکید داشت: این مجموعه عظیم صنعتی با بهره‌گیری از نیروی‌های متخصص و تکیه بر توان داخلی و با اولویت تامین شمش مورد نیاز شرکت‌های داخلی، مازاد محصولات خود را به اقصی نقاط جهان صادر می‌کند و ارز حاصل از آن نیز به اقتصاد کشور تزریق می‌گردد. ارزآوری شمش صادراتی فولاد خوزستان در شرایطی مسیر شده است که تحریم‌های ظالمانه، فروش نفت کشور را به پایین‌ترین حد ممکن رسانده است. همچنین فولاد خوزستان علیرغم فشار دلالان برای فروش محصولات در بازار آزاد، همه‌ی ارز حاصل از صادرات خود را به صورت قانونی و تحت نظارت بانک مرکزی قرار داده و تابع سیاست‌های عمومی دولت و بانک مرکزی است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: در واقع تولید این مجموعه، محصول نیمه نهایی صنعت فولاد به شمار می‌آید و با افتخار اعلام می‌داریم که در سال جاری بیش از ۶۰ درصد محصولات شرکت فولاد خوزستان در اختیار کارخانه‌های نوردی استان قرار گرفته است، تا چرخه‌ی تولید در شرکت‌های داخلی و پایین دستی متوقف نگردد.

وی افزود: بخشی از فروش این شرکت در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به شرکت‌های داخلی استان نظیر: گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد اکسین خوزستان، نورد کاویان، نورد و لوله اهواز، روهینا دزفول و دیگر تولیدکنندگان داخلی اختصاص یافته است.

محمدی ادامه داد: در سیاست‌های شرکت فولاد خوزستان در تامین شمش مورد نیاز کارخانجات داخلی تاکنون تغییری داده نشده، کما اینکه در چهار ماهه‌ی نخست سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال قبل، ۴۶ درصد کاهش صادرات داشته‌ایم و این بدان معناست که تولید فولاد خوزستان جهت تامین مواد اولیه به شرکت‌های نوردی در سراسر کشور اختصاص داده شده است.

وی اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان به عنوان یک ناشر بورسی موظف است همیشه اطلاعات مالی و اقتصادی خود را در شبکه عمومی «کدال» گذاشته تا هیچ گونه ابهامی در تولید و فروش و صادرات خویش نداشته باشد.

مدیرعامل فولاد خوزستان افزود: ما به دنبال تکمیل زنجیره ارزش از معدن تا نورد هستیم، بنابراین با تعامل سازنده با صنایع بالادستی و همچنین حمایت هم جانبه از صنایع پایین دستی سعی بر حفظ پایداری و توسعه در زنجیره صنعت فولاد داریم.

وی در پایان اظهار داشت: متاسفانه پاره‌‎ای از محافل که بیشتر به دنبال تامین رانت تعدادی خاص از نوردکاران هستند ظرف هفته‌های اخیر تلاش دارند تا سیاست‌های حمایتی شرکت‌هایی مثل فولاد خوزستان را که تولیدکننده کالای واسطه‌ای فولاد است را تحت عنوان صادرات مواد خام جلوه دهند که الحمدالله با کارنامه درخشان این شرکت در تامین مواد اولیه کارخانه‌های نورد استان و کشور و همچنین تامین ارز حاصل از صادرات و گردش آن در سیستم بانک مرکزی، چنین تبلیغاتی هیچ گونه خللی در عزم دست اندرکاران و کارکنان این مجموعه بزرگ صنعتی نخواهد داشت.