به گزارش راه بهارستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان سه شنبه ۱۰ فروردین ماه در نشست بررسی مشکلات شهرستان آبادان بیان کرد: مشکلات، پروژه‌ها و نیازهای شهرستان آبادان در مقوله‌های مختلف از جمله آب و فاضلاب، زیرساخت‌های جاده‌ای، موارد مربوط به مناطق آزاد اروند، گردشگری و توسعه سواحل، بازآفرینی بافت فرسوده و غیره در این نشست مطرح و بررسی شد.

وی با بیان اینکه تمامی موارد به صورت تفکیکی با مدیران متولی و مربوطه آبادان و استان مورد بحث قرار گرفت توضیح داد: برای پروژه‌هایی که مشکل خاصی ندارند جدول زمانی تعریف شده تا روند آن‌ها با برنامه بیشتری جلو برود و برای پروژه‌هایی که با مشکل رو به رو هستند بنا شد به جهت رسیدن به نتیجه مطلوب با مدیران مربوطه جلساتی برگزار شود.

استاندار خوزستان تاکید کرد: برای رفع مشکلات فاضلاب، آب شرب، روان آب‌ها، پیشگیری از سیل و سایر نیازهای استان، پس از نشست‌ با وزیر نفت مقرر شد طرحی ارایه شود که براساس آن اعتبار قابل توجه ارزی از محل درآمدهای نفتی برای رفع این مشکلات تخصیص پیدا کند،؛ این تخصیص ممکن است در قالب لایحه به مجلس یا برداشت از صندوق توسعه ملی به اذن مقام معظم رهبری باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح آماده و در مراحل نهایی است تا پس از هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور در اختیار وزیر نفت برای پیگیری قرار گیرد.

سلیمانی یادآور شد: اقدامات مدیران استان باید در خدمت مردم باشد، مدیران برای رفع مشکلات مردم بروکراسی اداری را کنار بگذارند و به این فکر باشند که پس از پایان خدمت بتوانند کارنامه قابل قبولی از خود ارائه دهند.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران بیان کرد: سرمایه‌گذار باید نسبت به محل سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشد اگر سرمایه‌گذاری برای رفع کارهایش پشت درب ادارات منتظر بماند یا استعلام‌هایش طول بکشد کار را رها می‌کند و اینجا نمی‌ماند‌.

استاندار خوزستان ادامه داد: سرمایه گذار باید سود قانونی خود را داشته باشد و در چارچوب قانون از سرمایه گذار حمایت خواهد شد.

وی گفت: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری و با توجه به شعار امسال نیز باید موانعی که بر سر راه سرمایه‌گذاران قرار دارد برداشته شوند.