در مراسمی با حضور استاندار خوزستان از کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر و دهخدا به عنوان واحدهای تولیدی برتر در زمینه استاندارد تجلیل شد.

به گزارش راه بهارستان به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر، در این مراسم که سه شنبه ۱۷ فروردین ماه در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، کشت و صنعت نیشکر دهخدا به عنوان واحد تولیدی برتر در تولید فرآورده شکر استاندارد معرفی شد.

در این مراسم همچنین کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر به عنوان اولین دریافت کننده گواهینامه حلال در صنعت قند و شکر ایران از سوی سازمان ملی استاندارد و تولید فرآورده شکر استاندارد معرفی و تقدیر شد.

سازمان ملی استاندارد ایران، تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال در کشور است و نشان حلال دریافت شده از سایر نهادها، مرجعیت قانونی ندارد.

در چند سال اخیر نشان حلال در کنار نشان استاندارد به عنوان یک نشان جهانی درکشورهای اسلامی صادر می شود و و دریافت این نشان کمک شایانی به صادرات و فروش محصولات غذایی دارد.

در سال های اخیر کشت و صنعت های هفتگانه توسعه نیشکر در زمینه کسب نشان استاندارد موفقیت های چشمگیری کسب کرده است.

به گفته دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر، این شرکت پیشتاز در رعایت استانداردها و کسب نشان استاندارد در تولید محصول شکر و سایر محصولات جانبی است.

محصولات تولیدی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از جمله انواع شکر، خمیرمایه و الکل با بالاترین کیفیت و رعایت استانداردهای معتبر جهانی تولید می شود و در این زمینه نیز رتبه های متعددی را در عرصه ملی و جهانی کسب کرده است.