قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه با حضور در خانه مطبوعات و دیدار با اعضای این خانه اظهار داشت: مردم در استان خوزستان با مشکلاتی نظیر مشکلات سیستم فاضلاب، در برخی شهرها مشکلات آب شرب، مشکل روان آب‌ها و … دست به گریبان است، این مشکلات زیبنده استان خوزستان نیست البته تلاش ما بر این است تا گام به گام این مسایل و مشکلات برطرف شود.

 

وی با تاکید بر اولویت بندی مسایل و مشکلات استان خوزستان بیان کرد: تاکنون در حال سامان دادن به اولویت‌های استان هستم و تا آخرین لحظه‌ای که در این منصب فعالیت می‌کنم بر موضع خود پایدار هستم.

 

وی ادامه حرکت بر مسیر قانون و به دور از حاشیه را مهم خواند و تصریح کرد: خوزستان سرشار از منابع است لذا با توجه به این منابع سرشار نیازمند مدیریت در استان هستیم و بسیاری از مسایل و مشکلات استان با مدیریت درست برطرف خواهند شد مدیران استان باید منابع را به ویژه منابع بخش خصوصی را به سمت خود جذب کنند و در مسیر توسعه استان از آن استفاده کنند.

 

با بیان این که مشکلات خوزستان ناشی از نبود منابع نیست گفت: سیستم مدیریتی در استان خوزستان نیازمند این است که پرقدرت تر حرکت کند. مدیران رفع مشکلات را لنگ اعتبار نگذارند، مدیر از نظر ما یعنی کسی که به خودش دنبال منابع می‌ رود نه این که پشت یک میز بنشیند و منتظر باشد تا منابع برسد.

 

استاندار خوزستان با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و سازمان ها در استان بیان کرد: در این زمینه اقدامی کلان صورت گرفت و با وزیر نفت توافق شد در حدود ۲ میلیارد یورو در قالب حق آلایندگی و مسئولیت اجتماعی برای مباحثی مانند سیستم آب و فاضلاب استان، آب‌های سطحی و غیره انجام شود.

 

وی ادامه داد: در ارتباط با مسایل آب سندی به نام سند سازگاری با کم آبی یا خشکسالی در دست تنظیم است که مطابق با این این سند سهم استان خوزستان سالانه ۱۵ میلیارد متر مکعب مصرف بر مبنای سال ۸۷ پیش بینی شده بود که از نظر ما قابل قبول نبود و پس از پیگیری ها و مقاومت ها ما در برابر این سهم بالاخره نظر مطلوب و مورد نظر ما پذیرفته شد که پس از تصویب نهایی آن را اعلام می‌کنیم.

 

سلیمانی درخصوص انتقال آب بیان کرد: پیشنهاد من پیرامون این مساله این است که نمایندگان سه استان خوزستان، چهار محال بختیاری و اصفهان با حضور استانداران این سه استان نشست کارشناسی داشته باشند و پس از کار کارشناسی و به دور از هر گونه لابی و فشار به یک جمع بندی عقلی و قانونی برسند.

 

وی در خصوص مطالبات نشریات و مطبوعات از دستگاه‎ها و شرکت‌ها بیان کرد: در این باره حتما مکاتبه می‌کنم و سازمان برنامه ریزی و مدیریت استان را مکلف میکنم که اگر دستگاهی مطالبه مطبوعات را پرداخت نکرد تخصیص آن دستگاه را کم کند.

 

استاندار خوزستان با تاکید بر اهمیت واکسینه کردن اهالی رسانه در کنار دیگر اقشار بیان کرد: با توجه به این که خبرنگاران و عکاسان خوزستانی از ابتدای کرونا تا کنون در کنار کادر درمان مشغول اطلاع رسانی هستند ضرورت دارد تا واکسینه کردن این قشر نیز در اولویت قرار گیرد.

 

وی عنوان کرد: هیج دستگاهی حق شکایت از نقد منصفانه اصحاب رسانه را ندارد و اگر مدیری در این زمینه شکایت کرده باید شکایت خود را پس بگیرد البته مساله توهین و افترا با نقد متفاوت است.

 

در این نشست مقرر شد موضوع تهییه قطعه زمینی به منظور استفاده اصحاب رسانه توسط اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات پیگیری و نتیجه آن گزارش شود.

 

استاندار خوزستان همچنین با مسئول بسیج رسانه استان خوزستان دیدار کرد و در این دیدار بر مساله بر استفاده از توان و ظرفیت نخبگان، شیوخ و بزرگان استان خوزستان در کنار رسانه برای مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد و گفتت: میزان مشارکت کاندیداهای انتخاباتی نسبت به سطح استان و شهرستان‌ها برای انتخابات شورای شهر و روستا نسبت به دوره‌های قبلی افزایش خوبی داشته است.

 

استاندار خوزستان در پایان از زحمات و تلاش‌های بسیج رسانه در راستای آموزش و آگاهی رسانی در سطح جامعه تشکر کرد.