راه اندازی پویش مردمی نذر همدلانه دفتر مهربانی توسط هنرمند خوزستانی

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، پویش نذر همدلانه دفتر مهربانی توسط حسن نسیمی هنرمند و فعال اجتماعی خوزستانی راه اندازی شد.

این فعال اجتماعی با انتشار پیامی در فضای مجازی، پویش نذر همدلانه دفتر مهربانی را برای چندمین سال متوالی راه اندازی و از مردم برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.

وی در این پیام از مردم دعوت کرد تا در یک حرکت خیرخواهانه بخشی از بدهی افراد بی بضاعت به فروشگاه ها را پرداخت کنند.

نسیمی که از هنرمندان و فعالان رسانه ای استان خوزستان است پیش از این نیز در روز های منتهی به آغاز فصل مدارس در صفحه مجازی خود کمپین خرید نوشت افزار ایرانی را راه اندازی کرده بود که با حمایت خوبی از سوی چهره های مطرح و مشهور ورزشی و هنری کشورمواجه شد.

در این پیام آمده است:

💠 همشهریان مهربانم سلام؛ طبق رسم هر ساله با شروع ماه مبارک رمضان پویش نذر همدلانه دفتر مهربانی را راه اندازی میکنیم.

💠 بی شک در نزديكي ما، خانواده ها و افراد بي بضاعت اما در عين حال آبرومند زیادی زندگي مي كنند كه آن ها را نمي شناسيم. كودكان يتيم و زنان بي سرپرستی كه سفره شان خالي است و شب را در حسرت لقمه ای نان به صبح مي رسانند.

دفتر بدهي فروشگاه ها و سوپر ماركت هاي محله های شهرمان پر است از اسامي اين افراد. با مبالغ ناچیزی که شاید براي بسیاری از ما حتی هزينه يك روز پول تو جيبي فرزندانمان نيز نمي شود. اما براي آن ها به قيمت شب، گرسنه سر به بالين نگذاشتن است.

پس بياييم رسم مهربانی، همدلي و فتوت را كه ميراث جاودان گذشتگانمان است به جا آورده و در اين روزهاي عزیز و شب های استجابت دعا، به فروشگاه محل رفته، دفتر بدهي مشتريان را طلب كرده، نگاهي به آن انداخته و در حد توان بخشي از بدهي افراد بی بضاعت را پرداخت كنيم و با اين كار كوچك لبخندي بر لبان كودكان يتيم وهمشهریان بي بضاعت شهرمان بنشانیم.

⭕قرار ما فروشگاه محله برای ورق زدن برگی از دفتر مهربانی

حسن نسیمی
فعال اجتماعی/اهواز