قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز یکشنبه در نشست شورای مسکن استان با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان گفت: تعداد پنج هزار واحد آن مربوط به شهر بندر امام خمینی (ره)، پنج هزار واحد دیگر مربوط به روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و مابقی به اجرای طرح اقدام ملی مسکن اختصاص دارد.

وی افزود: در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان مسئولیت بسیار سنگینی دارند تا در پروژه‌ها و تعهدات تعیین شده برابر برنامه‌ریزی زمان‌بندی اجرایی و عملی شوند.

استاندار خوزستان همکاری دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان به منظور تحقق برنامه‌های تولید مسکن در استان خوزستان را ضروری دانست و بیان‌داشت: تلاش شود تا با شرایط آسان برای خانه‌دار شدن شهروندان به ویژه جوانان استان فراهم گردد.
سلیمانی عنوان کرد: بخش خصوصی در طرح اقدام ملی مسکن نقش اجرایی دارد و به نظر می‌رسد فعالیت انجمن انبوه سازان در قالب کارگزاری، خارج از اختیارات استان است.

وی بیان‌ داشت: در حال حاضر کارگزاران طرح اقدام ملی مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هستند که برای ساخت واحدهای مسکونی از پیمانکاران دارای صلاحیت و واجد شرایط استفاده خواهند کرد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تجارت و مشکلات پیش آمده در طرح مسکن مهر بیان‌داشت: اخذ تضمینهای بانکی و اعمال شرایط پیمان ویژه سازندگان واحدهای مسکونی در استان خوزستان ضروری است.

سلیمانی دشتکی بیان داشت: اعتقاد داریم که انبوه سازان، پیمانکاران و سازندگان واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی باید متناسب با پروژه‌ای که به آنها واگذار می‌شود نسبت به ارائه ضمانتنامه اقدام کنند تا مشکلات پیش آمده در مسکن مهر باز تکرار نشود.

استاندار خوزستان یادآورشد: در جریان ساخت واحدهای مسکن مهر، بعضا از سوی انبوه سازان و تعاونی‌ها تخلفاتی صورت گرفته که باعث مشکلات جدی برای مردم شده است.