به گزارش راه بهارستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه یکشنبه در پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان در سال جدید عنوان کرد: ۲۰۰ تن مرغ روزانه در خوزستان کشتار می شود که روانه بازار می شود و ۷۵ تن مرغ نیز از استان های معین مثل لرستان، ایلام و بوشهر به سهمیه استان اضافه می شود و مقرر شده روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد نیز در استان توزیع شود که در مجموع بالغ بر ۳۰۰ تن مرغ را شامل می شود.

استاندار خوزستان با تاکید بر تشکیل کارگروهی برای نظارت بر توزیع مرغ در استان گفت: این کارگروه چرخه توزیع و عرضه مرغ را به صورت کاملا دقیق رصد می کند.

وی همچنین با بیان اینکه در بخش کالای اساسی هیچگونه کمبودی در استان وجود ندارد گفت: شکر ، برنج و روغن به اندازه کافی در بازار استان وجود دارد اما  ۲ نرخی بودن شکر در بخش مصرف خانوار و صنف و صنعت موجب سو استفاده دلالان شده است.

سلیمانی ادامه داد: ذخایر روغن و برنج در استان مناسب است و در صورت نیاز سازمان صمت خوزستان از وزارتخانه در خواست سهمیه می کند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه خروج مرغ از استان تخلف محسوب می شود گفت: باید حکم قاچاق برای محموله های مرغ که از استان خارج می شوند صادر شود تا همچون اموال تملیکی ضبط شده و در بازار به فروش برسد.

استاندار خوزستان همچنین از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی خواست با متخلفان در رابطه با عرضه مرغ برخورد جدی داشته باشند.