به گزارش راه بهارستان به نقل از کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان رضا نجاتی در پایان نشست ستاد انتخابات استان گفت: جلسه امروز در رابطه با موضوعات زیرساختی انتخابات بود و مدیرعامل مخابرات استان برای موضوع زیرساخت ارتباطی و مدیرعامل شرکت برق جهت بررسی مسایل و مشکلات در زمینه روشنایی و تامین برق شعب به جلسه دعوت شدند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری افزود: همچنین مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل اوقاف که مدارس و مساجد را جهت شعب اخذ رای در اختیار ما قرار می دهند برای بررسی مسائل و مشکلات حوزه های مربوطه در این جلسه حضور داشتند و فرمانداران شهرستان ها نیز از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست حضور داشتند.

نجاتی اظهار داشت: این نشست با هدف رفع نواقص و مشکلات احتمالی بر اساس تجربیات سال های گذشته برگزار شد. با توجه به شرایط آب و هوایی همه تمهیدات در زمینه سیستم های سرمایشی، مسائل بهداشتی و مسائل زیرساختی اندیشیده شد و موضوعات در حال پیگیری است که روند برگزاری انتخابات با سرعت لازم و بدون وقفه در شعب انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد: قرار شد فرمانداران نواقص و مشکلات را با جزئیات اعلام نمایند که تا جایی که خبر دادیم و گزارش دادند به جز در چند شهرستان که مشکل آنتن دهی شبکه و برق داشتند و قرار شد مخابرات و برق بررسی و رفع نقص نمایند مشکل خاصی نیست.

معاون استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم شرایطی را فراهم کنیم که در روز ۲۸ خرداد همه مردم عزیزی که قرار است در پای صندوق های رای حضور پیدا کند بدون هیچ مشکل و دغدغه‌ای در این انتخابات شرکت داشته باشند.

نجاتی در خصوص آمار احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها تصریح کرد: در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان در مرحله اول حدود ۹۰ درصد توسط هیئت‌های اجرایی تایید صلاحیت شده اند که روند خوبی است همچنین در مورد داوطلبان شوراهای روستاها مرحله اول بررسی صلاحیت ها در حال انجام است و انشالله زمانی که نهایی شود اطلاع رسانی خواهد شد.