به گزارش راه بهارستان به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حمیدرضا مومنی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند ضمن اشاره به انتظارات از مناطق آزاد با توجه به اینکه امکانات لازم در اختیار این مناطق نیست، خاطرنشان کرد: با وجود موارد ذکر شده، مناطق آزاد در مسیر درستی گام برداشته اند و اقدام‌های توسعه‌ای در دولت تدبیر و امید در این مناطق رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

وی با تأکید بر شفاف سازی که می بایست در راس امور مناطق آزاد باشد اظهار داشت: فعالیت‌های مناطق آزاد کشور در راستای پاسخگویی، باید شفاف، هوشمند و استانداردسازی شوند.
مومنی مناطق آزاد در ایران را سازمان هایی دانست که بیشتر تمرکز و اهداف آنها به ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه عمرانی متمرکز شده است، و در ادامه گفت: اگر خواهان پیشرفت اهداف در مناطق آزاد هستیم باید بسترهای آن نیز فراهم شود چرا که با درآمدهای ناپایدار نمی توان کارهای توسعه‌ای را در مناطق آزاد کشور پیش برد.

مشاور رییس جمهور شیوه خدمت‌رسانی در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد را صحیح ارزیابی کرد و افزود: در مدت زمان باقی‌مانده از دولت دوازدهم، قطعا می بایست در همان مسیر گام برداریم و در این راستا نیز نمایندگان باید کمک کنند تا برخی از مشکلات نظیر مالیات را در برنامه هفتم حل کنند، چرا که با این قوانین، مناطق آزاد نمی‌توانند عملکرد مثبتی از خود ارائه دهند.
مومنی با بیان اینکه سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند باید حق مردم این منطقه را ادا کند و با شفاف سازی، مردم را از اقدامات صورت گرفته مطلع کند، اذعان داشت: در راستای شعار امسال برای تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها، مدیران با سه ویژگی سلامت، با برنامه و مقتدر در شورای عالی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب می‌شوند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی سپس با قدردانی از زحمات اسمعیل زمانی که ۸سال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بود، تصریح کرد: زمانی طی هشت سال گذشته با اقدامات اساسی، باعث تحول در منطقه آزاد اروند شد و امیدواریم مدیر جدید نیز در راستای پیشبرد اهداف، پیشرفت و آبادانی شهرستان های آبادان، خرمشهر و مینوشهر گام بردارد.