به گزارش راه بهارستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی استانداران با معاون اول رئیس جمهور گفت: امسال ۱۲۴۵ میلیارد تومان اعتبارات روستایی و مناطق محروم خواهیم داشت که توزیع شهرستانی آن هم در حال انجام است.

وی افزود: ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبارات راه روستایی و ۱۷۰ میلیارد تومان هم در بخش آب روستایی منظور شده که جمعاً حدود ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

سلیماتی ادامه داد: از بنیاد علوی، بنیاد مستضعفین، بنیاد برکت و گروه‌های وابسته به سپاه و بسیج هم خواستیم به مناطق محروم و روستایی و بودجه‌های استانی کمک نمایند تا کلیه پروژه های خرد که ۳۰۰ پروژه در بخش های آب، راه، بهداشت و درمان، مدرسه سازی و سایر نیازهای روستایی در سراسر استان است اجرایی شود.

وی بیان کرد: با انجام این طرح ها یک تحول خوبی خواهیم داشت و این اعتبارات علاوه بر اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و حق آلایندگی است.

استاندار خورستان توضیح داد: علاوه بر این اقدامات دیگری برای آب شرب، روان آب ها و پیشگیری از سیل داریم همچنین برای پروژه‌های اشتغالزایی برای روستاها امسال با نظارت دقیق تر امیدواریم حداکثر استفاده را از این امکانات داشته باشیم.

سلیمانی گفت: برای زیرساخت ها علاوه بر اعتبارات استانی اعتبارات ملی را در بسیاری از جاده ها و پروژه های داریم.

استاندار خورستان تصریح کرد: از طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری حدود ۲۷۰ هزار هکتار آن اجرا شده که نواقصی دارد که دنبال مرتفع کردن آن هستیم.

سلیمانی اظهار داشت: وزیران محترم نیرو و جهاد کشاورزی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس قول شروع فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری را دادند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: همچنین با وزیر محترم نفت رایزنی کردیم و پیگیر هستیم اعتبارات خوبی برای مشکلات زیرساختی استان اختصاص یابد و در صورت تخصیص این اعتبارات ظرف دو سه سال بخش بزرگی از مشکلات فاضلاب، آب شرب و روان آب ها حل خواهد شد.