رئیس مرکز بهداشت خوزستان از واکسینه شدن تاکنون ۶۰ هزار و ۹۹۸ نفر در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش راه بهارستان به نقل از نبض شهر: دکتر سید محمد علوی با اشاره به نحوه اجرای واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: در سند ملی واکسیناسیون کشور، فازبندی انجام‌شده و برای رعایت شرایط، در فاز اول کادر درمان و بهداشت قرار دارند که بیشترین خطر ابتلا را دارند و خود، خدمت‌دهنده به بیماران و حافظ سلامت جامعه هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در ادامه، بیماران خاص و جانبازان که بیشترین خطر ابتلای شدید به بیماری را دارند که خوشبختانه با کوشش بسیار، واکسیناسیون این گروه نیز انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در فاز دوم که از روز سه‌شنبه هفته گذشته در استان خوزستان آغاز شد، واکسیناسیون جمعیت بالای ۸۰ سال آغاز شد.

وی با بیان اینکه تاکنون در استان خوزستان ۶۰ هزار ۹۹۸ نفر در استان واکسینه شده‌اند، تصریح کرد: تاکنون ۸۹ درصد کادر درمان، ۸۹ درصد کادر بهداشت، ۴۴ درصد بیماران خاص، ۹۴ درصد سرای سالمندان، ۷۸ درصد پاکبانان و حدود ۲۵ درصد افراد بالای ۸۰ سال استان خوزستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

علوی که با یک بخش خبری صحبت می‌کرد، افزود: محموله جدید واکسن برای خوزستان در حال دریافت است که برای لکه‌گیری افرادی که در گروه‌های اعلام‌شده، هنوز واکسن را دریافت نکرده‌اند، استفاده خواهد شد. انتظار می‌رود با تکمیل واکسیناسیون این گروه‌ها، وارد فازهای بعدی واکسیناسیون شویم.