به گزارش راه بهارستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان صبح روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در جلسه ای که با فرهنگیان و معلمان استان برگزار شد، ضمن خاطر نشان کردن جلسات متعددی که طی دو ماه اخیر با شیوخ و بزرگان اقوام، خانه مطبوعات و بسیج رسانه، احذاب اصلاح طلب و اصول گرای استان، روحانیون تشکیل شد، گفت: قرار بر این است تا با تشکیل جلسات تبادل نظر با حضور اقشار مختلف جامعه و شیوخ و بزرگان استان پای حرف آن ها نشسته و ضمن گوش فرا دادن به صحبت های آنها، مشکلات موجود در زمینه های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: انتظار می رود مشکلات مربوط به آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مطرح شود که دو جلسه تا به امروز برگزار شده است.

استاندار خوزستان با عنوان اینکه قوانینی در راستای تأمین و تکمیل ملزومات سیستم آموزشی با ایجاد تغییر کاربری به شرط عدم خدشه به سیستم آموزشی وجود دارد گفت: طبق قانون در جاهای مختلف می توان با در نظر گرفتن پیش شرط آسیب نرسیدن به سیستم آموزشی فرایند تغییر کاربری صورت گیرد و طبق ماده ۲۷، در هرجایی که اموال مازاد وجود دارد، آن اموال به جهت تأمین هزینه های بازسازی، تکمیل ساختمان، تجهیزات و همچنین کمک به مدارس نمونه، استثنایی و شبانه به فروش برسد.

وی گفت: فرهنگیان می توانند پیشنهادات و نظرات خود در راستای رفع مشکلات این حوزه همچون مباحث مراکز رفاهی فرهنگیان را در شورای آموزش و پرورش و شورای توسعه و برنامه ریزی استان بیان کرده تا به آنها رسیدگی شود.

سلیمانی دشتکی همچنین افزود: مشکلات رعایت نظافت سطح شهر و مشکلات موجود اعم از فرسودگی آسفالت خیابان ها نیز با ورود قوی شهرداری و اقداماتی که صورت گرفته شده در حال رفع شدن است.

وی گفت: در رابطه با مرحوم آهنین جان و پس از اطلاع از مشکلاتی که در زندگی این هنرمند وجود داشت، گروهی متشکل از معاون سیاسی استانداری، رئیس حوزه استاندار و یک گروه پزشکی را به منزل وی فرستادیم و پس از اطلاع از نوع بیماری، وی را در بیمارستان امام خمینی اهواز بستری کردند و پس از مدتی به درخواست خودش مرخص شد، اما با پیگیری های انجام شده تصمیم بر این شد تا مجدداً مرحوم آهنین جان را در بیمارستان بستری کنند.

استاندار خوزستان ضمن اشاره به تأکیدات پیاپی در رابطه با تبدیل کارتابل های امنیتی به برنامه های اجتماعی و فرهنگی، گفت: اعتقاد من بر این است که کارتابل های امنیتی را به برنامه های اجتماعی و فرهنگی تبدیل کنیم و این مهم در حال عملیاتی شدن است.