به گزارش کشاورزی پرس، رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به صحبت‌های اخیر مبنی بر لزوم تغییر ذائقه مردم از گوشت قرمز و مرغ به سمت مصرف آبزیان گفت: برای لایه‌های مختلف اجتماعی از ماهیان ارزان‌قیمت تا ماهیانی با قیمت بالا، محصولات تولیدی وجود دارد.

نبی‌اله خون‌میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌ها، امسال باید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولیدات شیلاتی در حوزه‌های صید و صیادی و آبزی‌پروری در کشور داشته باشیم و امیدواریم با پشتیبانی‌ها و رفع موانع تولید، این عدد را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه مصرف سرانه مصرف آبزیان در کشور حدود ۱۳.۵ کیلوگرم است، افزود: با افزایش تولیدات در حوزه صید و صیادی و آبزی‌پروری امیدواریم این سرانه در کشور ارتقا یابد.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به صحبت‌های اخیر مبنی بر لزوم تغییر ذائقه مردم از گوشت قرمز و مرغ به سمت مصرف آبزیان گفت: برای لایه‌های مختلف اجتماعی از ماهیان ارزان‌قیمت تا ماهیانی با قیمت بالا، محصولات تولیدی وجود دارد.

خون‌میرزایی تصریح کرد: امکان تامین نیاز مردم به آبزیان از نظر کمی و همچنین به لحاظ قیمت وجود دارد زیرا آبزیان را می‌توان با قیمت‌های متفاوتی تهیه کرد و برای همه اقشار جامعه قابلیت خرید فراهم است.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در تلاش هستیم که آبزیان بی‌واسطه‌تر به دست مردم برسند؛ این کار باعث می‌شود که دسترسی مردم به تولیدات شیلاتی، تسهیل و قیمت آبزیان نیز تعدیل شود.

وی افزود: برای همه اقشار جامعه، آبزیان مختلفی برای خرید وجود دارد؛ گونه‌های مختلف آبزیان از “بیگ هد” تا “خاویار” برای مردم و اقشار مختلف جامعه وجود دارد و هر کسی با توجه به سطح درآمد خود می‌تواند ماهی و آبزیان خریداری کند.

ایسنا/خوزستان