استاندار خوزستان گفت: ما برای برخی از کالاهای اساسی همچون سیمان عرضه و فروش جدید در سطح شهر ایجاد کردیم و دقیقا آنالیز قیمت کردیم و قیمت به حدود ۳۶ هزار تومان رسید و در حال نظارت هستیم که این ثبات در قیمت تداوم داشته باشد‌ و به وفور در اختیار مردم قرار داده شود.

به گزارش راه بهارستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز یکشنبه در پایان بازدید از انبارهای کالاهای اساسی، کارخانجات تولید روغن و صنایع جانبی مستقر در اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی (ره) که با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور انجام شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار استان تقریبا به صورت هفتگی برگزار میشود و در ذیل این ستاد کمیته های مختلفی را تشکیل دادیم و در رده بعدی این ساختار هم گروه های نظارتی شامل بازرسین صنوف، تعزیرات و صمت و در کنار آنها دادستانی و بسیج نیز حضور دارند.

وی افزود: ما برای برخی از کالاهای اساسی همچون سیمان عرضه و فروش جدید در سطح شهر ایجاد کردیم و دقیقا آنالیز قیمت کردیم و قیمت به حدود ۳۶ هزار تومان رسید و در حال نظارت هستیم که این ثبات در قیمت تداوم داشته باشد‌ و به وفور در اختیار مردم قرار داده شود.

استاندار ادامه داد: در خصوص مرغ نیز که مردم مشکل داشتند کمبود مرغ در ماه رمضان داشتیم و اکنون هم تا حدی این کمبود وجود دارد در عین حال با بهره برداری از جوجه ریزی های صورت گرفته و همچنین کاهش مصرف نسبت به ماه مبارک رمضان و واردات از استان های دیگر و نظارت قویتری که صورت گرفته وضعیت رو به بهبودی و ثبات است.

سلیمانی اظهار داشت: در ارتباط با شکر، روغن و سایر کالاها نیز مشکل خاصی نداریم و در نحوه توزیع شاید مشکل داشته باشیم اما از نظر میزان کالا مشکلی نداریم.