حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان در راستاء ارتقاء جایگاه دستگاه قضایی استان و به منظور رفع مشکلات شعب دادسراها و دادگاه های خوزستان جهت خدمات رسانی هر چه بهتر به مراجعان با حضور در مجتمع قضایی شهید تندگویان اهواز ضمن دیدار با حجت الاسلام حسن زاده رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب اهواز قضات و کارکنان از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به مراجعان ، نحوه رسیدگی به پرونده ها و مسائل و مشکلات این مجتمع قرار گرفت.
رئیس دستگاه قضایی خوزستان در این بازدید گفت: رسیدگی به پرونده‌ها و حل مسائل و مشکلات مردم نیازمند یک کار جهادی است که قطعاً با وجود نیرو‌های توانمند و کار جهادی روند رسیدگی به پرونده‌ها تسریع خواهد شد.

وی افزود: در بازدید سرزده که از این مجتمع داشتیم تا حدودی مسائل و مشکلات و آنچه را در دادگاه‌ها می‌گذرد را از نزدیک ملاحظه کردیم و همچنین بر لزوم تکریم ارباب‌رجوع و تعامل مناسب با مراجعان تاکید شد و کاستی‌ها و مشکلات نیز از جانب قضات و کارکنان محترم مطرح شد که با برنامه‌ریزی مناسب برای بهبود و رفع آنها اقدام خواهد گردید.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی تلاش و تعهد قضات در رسیدگی به پرونده‌ها را مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: بسیاری از قضات حتی در پایان وقت اداری نیز به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند و تلاش وافر دارند تا نسبت به صدور حکم عادلانه اقدام کنند.

رئیس دادگستری خوزستان در ادامه از اخذ مجوز راه اندازی ۱۰ شعبه حقوقی دیگر در اهواز خبر داد و گفت: با توجه به گسترش حجم ورودی پرونده های حقوقی به این مجتمع و اطاله دادرسی ، با پیگیرهای مستمر و جهت رفاه حال مراجعان ، مجوز راه اندازی ۱۰ شعبه حقوقی دیگر در اهواز اخذ که بزودی ۲ شعبه حقوقی مرتبط با مسائل بازرگانی و اقتصادی تشکیل و افتتاح خواهند شد.

در این بازدید حجت الاسلام حسن زاده رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب اهواز ، قضات و کارکنان شعب این مجتمع نیز با ارائه گزارشی از عملکرد ، کمبودها ، مشکلات ، دغدغه ها ، نظرات ، دیدگاه ها و پیشنهادات خود پیرامون رفع مشکلات و کمبودهای مجتمع قضایی شهید تندگویان اهواز پرداختند.

همچنین رئیس کل دادگستری خوزستان در مواجهه با مردم و مراجعه‌کنندگان به شعب این مجتمع در فضایی صمیمانه و فارغ از تشریفات اداری پس از استماع مطالب آنان ، دستورات لازم و مقتصی را در خصوص رفع این مشکلات صادر نمود.