سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور روز شنبه در حاشیه آیین تجلیل از فاتحان خرمشهر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی این شهر، و نیز چهارم خرداد “روز دزفول، روز مقاومت و پایداری” در سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: سالروز فتح خرمشهر و پیروزی ملت مقاوم فلسطین را به مردم شریف خوزستان تبریک گفته و یاد و خاطره شهدای این خطه را گرامی می‌داریم.

وی افزود: فتح خرمشهر طلایی ترین روز تاریخی ایران در دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود که در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ با مجاهدت رزمندگان اسلام این شهر از اشغال دشمن درآمد و به دامان کشور اسلامی ما بازگشت.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: تجلیل از خانواده شهدا، رزمندگان و فاتحان خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام این خطه قهرمان پرور، یکی از رسالت‌های ماست که به همین مناسبت امروز از تعدادی از خانواده شهدا و رزمندگان تجلیل به عمل آمد.

وی افزود: فرماندهان و رزمندگان فاتح خرمشهر ولی نعمت ما بوده و خود را مدیون مجاهدت‌ها و ایثارگری آنها می‌دانیم.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور گفت: ملت ایران مدیون فاتحان خرمشهر هستند چرا که ایثارگری و جانفشانی آنها مانع پیشروی ارتش بعث شد و این پیروزی بزرگ نقطه عطفی در تاریخ دوران دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) وحدت و یکدلی و حضور در صحنه را عامل تاثیرگذار در فتح خرمشهر برشمرد و ادامه داد: ثمره خون شهدا فتح خرمشهر و حضور موثر مردم در عرصه‌های سیاسی است و اکنون نیز باید در میدان انتخابات با همین روحیه حضور یافته و با تداوم راه شهدا پشتوانه‌ای محکم برای نظام باشیم.

در این آیین از جمعی از فرماندهان، رزمندگان و فاتحان خرمشهر تجلیل شد.