قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در نشست مسوولان تشکل‌ها و انجمن‌های صنعتی خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: با گردش مالی شرکت‌ها و صنایع در استان، گردش مالی بانک‌ها در استان نیز بیشتر می‌شود و توان بیشتری در پرداخت تسهیلات خواهند داشت.

وی افزود: با این کار نقدینگی در خوزستان بیشتر شده و هر چه درآمد استان بالاتر رود میزان اعتباری که به استان اختصاص داده می‌شود بیشتر خواهد شد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: باید از دستگاه‌هایی مثل قضا استفاده شود تا کاری کنند که گردش مالی شرکت‌های بزرگ در استان انجام شود؛ در این نشست مصوب می‌شود که شرکت‌های بزرگ مستقر در خوزستان گردش مالی و خرید خود را در استان انجام دهند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی کوچک در خوزستان مطالبه زیادی از شرکت‌های بزرگ دارند گفت: مدیران مربوطه باید با این شرکت‌ها گفت و گو کنند تا طلب واحدهای تولیدی را هر چه زودتر پرداخت کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد:باید بخشنامه شود که مناقصات شرکت‌ها با اولویت خرید تولید داخل استان انجام شود و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان باید بر این موضوع نظارت داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به خروج گندم از خوزستان به استان‌های دیگر افزود: مخالفت زیای در رابطه با خروج گندم تولید خوزستان و مرغوب به استان‌های دیگر داشتم اما با توجه به نیاز سایر استان ها و تقاضا در سطح ملی مجبور به فروش و خروج گندم از استان شدیم.

وی گفت: در سطح ملی این قول را به استان داده‌اند که با اختصاص گندم مرغوب وارداتی به خوزستان ، این امر را جبران کنند.