صبح دیروز  بیست و یکم خرداد ماه جلسه مشترک شهرداری اهواز با آبفای استان و اهواز در خصوص چالشهای آبگرفتگی و فاضلاب اهواز و راهکارهای رفع آنها با حضور ابراهیم نوشادی شهردار اهواز و مدیران آبفای استان و اهواز و مدیران شهرداری و آبفا تشکیل شد.

شهردار اهواز در این جلسه عنوان کرد: اولین چالش ما در شهر اهواز بحث دفع آبهای سطحی است و در جلسه ای که با آبفای استان و اهواز داشتیم در راستای برنامه ریزی در جهت رفع نقاط بحرانی آبهای سطحی اهواز بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: در این جلسه در خصوص احداث شبکه، لایروبی ها و نیز تقویت ایستگاههای پمپاژ آب، بحث و تبادل نظر شد تا انشالله در برنامه ای کوتاه مدت مشکل برخی از نقاط بحرانی اهواز را مرتفع کنیم.

نوشادی ادامه داد: در برنامه بلند مدت هم در خصوص فاضلاب و مشکلاتی که در سطح شهر دارد تصمیم گیری شد تا برخی چالشها به یاری خدا و با همکاری و هم افزایی دستگاههای اجرایی برطرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد کار گروه مشترکی از کارشناسان آبفا و شهرداری تشکیل شود تا مشکلات را از نظر فنی بررسی کنند و راهکارهای آنها در جلسات مدیران مطرح و عملیاتی شود.

محمدرضا کریمی نژاد مدیر آبفای استان نیز در گفتگویی در خصوص این نشست گفت: با حضور شهردار اهواز و کارشناسان خبره در شهرداری و آبفای استان نشست هم اندیشی پیرامون مشکلات آب و فاضلاب و آبهای سطحی برگزار شد و در مورد نقاط بحرانی در شهر بحث و تبادل نظر کردیم و تصمیم گرفته شد هر هفته جلساتی در سطح مدیران و کارشناسان به منظور رفع این مشکل برگزار و پس از حصول نتیجه راهکارهای اجرایی، عملیاتی شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: با وجود اهتمامی که شهردار اهواز و آبفای استان در این راستا دارد، به یاری خدا در سال جاری موانع آبگرفتگی شهر اهواز و استان خوزستان برطرف شود.

کریمی نژاد در خصوص احتمال آبگرفتگی در زمستان امسال خاطرنشان کرد: ما در حال کار هستیم و به دلیل همکاری خوب میان آبفا و شهرداری اهواز و انجام مشارکتی کارها امیدواریم که در سایه این تعامل، نتایج مبارکی برای شهر اهواز و شهروندان عزیز اهوازی حاصل شود.