این آیین ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ با حضور محمود لندی معاون بهره‌ برداری، سعید قاسم‌ زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی و جمعی از مدیران به همراه کارکنان برتر سال ۱۳۹۹ گروه فولاد خوزستان در تالار طوبی مجموعه دویست‌ دستگاه برگزار شد.
در ابتدای مراسم سعید قاسم‌ زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، کارکنان برتر را عصاره‌ی سازمان نامید و افزود: مجموعه فولاد خوزستان با تکیه بر توان، دانش فنی و تخصص کارکنان توانسته خود را سازمان پیش‌رو معرفی کند. موفقیت مجموعه فولاد خوزستان مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان است.
وی در ادامه گفت:  تک‌تک کارکنان فولاد خوزستان شایستگی حضور در میان برگزیدگان را دارند. تلاش صادقانه، پشتکار، مهارت‌ آموزی و بکارگیری هوش هیجانی مهم‌ ترین ویژگی کارکنان برتر به شمار می‌آید. بنا داریم در دستورالعمل‌های منابع انسانی، طبقه‌بندی مشاغل و نحوه ارتقا، با بهره‌گیری از مشاورین مجرب تجدیدنظر کنیم.
در ادامه امین بهارلو مدیر بخش مواد اولیه خطاب به حاضرین گفت: با یک تشکر ساده می‌توانید نشان دهید افراد برایتان اهمیت دارند و به این ترتیب، عملکرد و خط‌مشی که برای موفقیت سازمان متصور هستید را به راحتی پیاده خواهید کرد. افرادی که دارای عزت نفس مثبت هستند به طور بالقوه جزو بهترین کارمندان محسوب می‌شوند و همیشه از قوانین شرکت پیروی می کنند. در صورتی که کارمند احساس کند برای سازمان موثر است و کارکردش دیده می‌شود، ناخودآگاه در مسیر موفقیت سازمان گام برمی‌دارد.
پیمان معظمی گودرزی مدیر سازماندهی و روش‌ها انتخاب کارکنان برتر را با توجه به عملکرد سالانه دانست و افزود: مجموعه فولاد خوزستان در امر پیاده‌سازی نظام عملکرد کارکنان در میان سازمان‌های پیشرو کشور جای دارد. ملاک ارزیابی و انتخاب کارکنان برتر بر اساس نظام عملکردی بدین صورت است که، در ابتدای سال موارد مدنظر مدیران نسبت به کارکنان به صورت شفاف مشخص می‌شود. در ادامه ارزیابی به صورت فصلی انجام می گردد و هر فرد می‌تواند، نقاط ضعف و قوت خود را مشاهده کند و در این شرایط فرصت اصلاح نقاط ضعف و پررنگ نمودن نقاط قوت را در طول سال پیدا می‌کند.
معظمی در ادامه گفت: کارکنان برتر هیچگاه فعالیتی را نیمه‌کاره رها نمی‌کنند. علاقه مند به همکاری و کمک به دیگران هستند. کارکنان ایده‌آل صادق و امانت دار هستند.
در پایان این مراسم با حضور معاون بهره‌برداری،‌ معاون منابع انسانی و امور اجتماعی و جمعی از مدیران از ۵۱ تن از کارکنان برتر سال ۱۳۹۹ گروه فولاد خوزستان تجلیل شد.