استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت انتخابت و دعوت  از آن‌ها برای حضور پرشور در انتخابات بیان کرد:  جمهوریت و اسلامیت ۲ بال نظام ما هستند که نباید اجازه بدهیم خدشه این به آن‌ها وارد شود همه با هم باید برای تقویت نظام و کشور بکوشیم و با حضور خود پای صندوق های رای کشور را بیمه کنیم.

قاسم سلیمانی‌دشتکی روز سه‌شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان کارون با  اشاره به پیگیری مسایل مرتبط به استان و شهرستان‌ها از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است  از جمله آنها می توان به ردیف‌های بودجه مشخص اشاره کرد که معتقدم ردیف های بودجه استان نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است.

وی بیان کرد: برای توسعه استان در مسیری قرار داریم که به نظر می رسد مسیر نتیجه بخشی باشد  تا بتوان از این طریق مشکلات را برطرف کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به بررسی مشکلات شهرستان های مختلف به عنوان یکی از برنامه های مهم و با اولویت خود تصریح کرد: تاکنون برای تمامی شهرستان‌های استان در مرکز استان با حضور نمایندگان شهرستان‌ها، ائمه جمعه، و مسئولان مربوطه  جلسه برگزار شده و مشکلات آنها در دست پیگیری قرار گرفته است، پس از آن یک جلسه نیز در  هر شهرستان  به منظور پیگیری مصوباتی که در مرکز تصویب کردیم برگزار شده است تا از این طریق ببینیم چه مصوباتی و به جه دلایلی اجرایی نشده یا با کندی پیش رفته است.

وی مشاله تنش آبی را یکی از مسایل مهم استان عنوان کرد و گفت: در استان خوزستان باید کار اساسی برای وضعیت منابع آبی انجام شود، بسیاری از صنایع بزرگ  مانند پتروشیمی، فولاد، نفت، گاز ، پالایشگاه ها و … باید از آب شیرین کن یا تصفیه پساب فاضلاب استفاده کنند.

سلیمانی دشتکی  با بیان این که در حدود ۲ میلیارد مترمکعب مصرف صنایع و و کارخانجات است توضیح داد: باید به صنایع واقع در استان مهلت بدهیم تا آهسته آهسته به سمتی بروند که از تصفیه پساب یا دیگر روشها استفاده کنند.

وی هدر رفت آب از کانال‌ها را از دیگر مشکلات استان در زمینه منابع آبی دانست و بیان کرد: برخی کانال‌های آب در استان مکانیزه نیستند از یک سو پرت و هدر رفت آب از این کانال ها بالا است و از سوی دیگر مشکلاتی را در زمینه بالادست و پایین دست ایجاد کرده اند که باید برای این مساله برنامه ریزی شود یا به صورت لوله کشی درآیند.

استاندار خوزستان با تشریح وضعیت سدهای استان خوزستان بیان کرد: امسال با توجه به کاهش بارشها وضعیت سختی در زمینه منابع آبی داریم حدود ۴۷ درصد آب پشت سدها است که همه آن حجم مفید نیست بخشی از آن رسوبات و بخش دیگری متعلق به نیروگاه ها است

وی ادامه داد: برای تامین آب دام های سنگین بنا شد سازمان آب و برق خوزستان تمهیدات مورد نیاز را فراهم آورند تا در این زمینه  مشکلی نداشته باشند، برای دام سبک نیز با موافقت سازمان برنامه‌ریزی استان بنا شده که با تانکر آبرسانی صورت گیرد.

سلیمانی دشتکی با اشاره به خسارت‌های ناشی از سیل خوزستان به کشاورزان بیان کرد: با وجود اینکه ۲ سال از سید گذشته اما همچنان حدود ۳۷ درصد مطالبات کشاورزان خسارت دیده پرداخت نشده است از این رو علاوه بر نامه‌نگاری های متعدد و پیگیر از طریق معادن اول رییس جمهور و سازمان برنامه بودجه صورت گرفت که موافقت با پرداخت آن

وی افزود:حدود ۲ سال از سیل گذشته اما هنوز قسمتی از مطالبات کشاوزان پرداخت نشده است حدود ۳۷ درصد از خسارت  وارده به کشاورزان پرداخت نشده که نامه نگاری و پیگیری های حضور در مرکز از طریق معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و سازمان برنامه و بودجه در جهت پرداخت میزان باقی مانده خسارت صورت گرفت.

وی با اشاره به خشکسالی و تبعات آن بیان کرد: نکشت برای کشاورزان خرج دارد از این رو معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری به همراه دستگاه‌های مربوطه باید لحظه به لحظه خسارت ها را احصا و پیگیری کنند.