با تلاش کارشناسان شرکت آغاجاری و انجام اقدامات اصلاحی در جهت کاهش برق مصرفی در ادارات، تأسیسات و منازل سازمانی بيش از ۸۰مگاوات در مصرف برق صرفه‌جويی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، مدیر عامل اين شركت با اعلام این خبر بیان کرد: با هدف جلوگیری از خاموشی‌های مکرر مناطق همجوار تأسیسات عملیاتی با توجه به گرمای شدید هوا و رشد مصرف برق در استان خوزستان، بیش از۸۰ مگاوات در مصرف برق تأسیسات عملیاتی، ادارات و منازل شرکتی صرفه جویی شد.

مهندس پژمان قضائی پور عنوان کرد: این شرکت همگام با سایر شرکت‌های تابعه مناطق نفتخیز جنوب، در جهت همکاری با مجموعه وزارت نیرو با انجام اقدامات اصلاحی نظیر به‌کارگیری توربین‌های گازی به‌جای الکتروموتور در تأسیسات عملیاتی، کاهش روشنایی در ادارات و ساختمان‌های صنعتی، افزایش درجه حرارت تنظیمی سیستم‌های خنک کننده، استفاده از بانک‌های خازنی موجود و انتقال بار به ساعات کم مصرف موفق به کاهش و مدیریت مصرف برق شد.

وی گفت: این اقدامات اصلاحی در تأسیسات کرنج، تلمبه‌خانه‌های نفت شماره ۱ و ۲، ایستگاه تزریق گاز آغاجاری، تأسیسات گاز و‌گاز مایع ۵۰۰و منازل شرکتی انجام شد که از مجموع مصرف ۱۲۵ مگاوات بیش از ۸۰ مگاوات در ساعات پیک مصرف صرفه جویی شد