رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از اجرای ۲ هزار و ۱۷۳ ماموریت عملیاتی این سازمان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد. ابراهیم قنبری درتشریح گزارش حوادث بیان کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۱۷۳ ماموریت با تلاش آتش نشانان انجام شد که شامل ۱۳۷۴ مورد […]

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از اجرای ۲ هزار و ۱۷۳ ماموریت عملیاتی این سازمان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.
ابراهیم قنبری درتشریح گزارش حوادث بیان کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۱۷۳ ماموریت با تلاش آتش نشانان انجام شد که شامل ۱۳۷۴ مورد عملیات اطفای حریق و ۷۹۹ مورد عملیات امداد و نجات است.
وی افزود: عملیات های اطفای حریق شامل ۲۶۷ مورد منزل مسکونی،۴۶ مورد تجاری، ۱۷۵مورد زباله، ۳۶۵مورد شاخ و برگ و درختان، ۶۶ مورد لاستیک، ۹۶ مورد خودرو ، ۴۳ مورد نیزار، ۲۲ مورد انبار، ۶۴ مورد ساختمان متروکه، ۲۵ مورد فضای سبز، سه مورد اداری، سه مورد صنعتی، ۱۹۹مورد سایر موارد است .
قنبری با اشاره به اینکه آتش نشانان در عملیاتهای انجام شده موفق شدند یک هزار و ۷۰۵ شهروند را در حین انجام عملیات نجات دهند، افزود: عملیات های امداد و نجات انجام شده توسط آتش نشانان شامل ۱۲۸ مورد نجات محبوس شدگان در آسانسور، ۶۰ مورد تصادف و واژگونی خودرو ، ۳۵۹ مورد دفع جانوران موذی، ۱۲۵ مورد نجات حبس شدگان اماکن مسکونی ، ۱۲۷ مورد سایر موارد است.
وی توضیح داد: اکیپ امداد نجات آتش نشانان یک زن را که به قصد خودکشی سعی داشت خود را به داخل رودخانه کارون بیاندازد با مشاوره و گفتگو از خودکشی منصرف کردند.
قنبری اظهارکرد: اکیپ نجات غریق مستقر در حاشیه رودخانه کارون یک زن را که به قصد خودکشی به درون رودخانه سقوط کرده بود زنده نجات دادند.ضمن اینکه غواصان سازمان جسد هشت نفر را از داخل رودخانه کارون خارج کردند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان اعلام کرد: با توجه به تغییر اقلیم و گرم شدن بیش از حد هوا و افزایش آتش سوزی ها، از شهروندان تقاضا می شود نکات ایمنی را رعایت نمایند.