مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از ادامه لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی در بندر امام خبر داد. عادل دریس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته کار لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی آغاز شد و تا اواخر خردادماه امسال حدود ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی  واقعی داشته است. وی افزود: لایروبی مسیر […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از ادامه لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی در بندر امام خبر داد.

عادل دریس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته کار لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی آغاز شد و تا اواخر خردادماه امسال حدود ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی  واقعی داشته است.

وی افزود: لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی در بندر امام خمینی(ره) با بهره‌گیری از توان و تخصص نیروهای بومی در مسیر مطلوبی قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به لایروبی بیش از ۶۳۰ هزار مترمکعب در این بازه زمانی تصریح کرد: این میزان لایروبی با بهره‌گیری از دو فروند لایروب از نوع هاپرساکشن و کاترساکشن انجام شده است.

دریس گفت: از ۱۰ فاز لایروبی این مسیر، فاز ۱ و ۲ به طول ۲۵۵۶ متر و با حجم بیش از ۸۹ هزار مترمکعب به پایان رسیده است و فازهای ۹ و ۱۰ نیز با بیش از ۶۵ درصد پیشرفت، در حال تکمیل است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امیدواریم فرآیند لایروبی کانال خورموسی به طول ۲۵ کیلومتر و عرض ۳۰۰ متر در مردادماه ۱۴۰۱ به طور کامل به اتمام برسد.