جمال شیبه چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بین بسیج مساجد و محلات سپاه ولی عصر (عج) خوزستان و کمیته امداد استان در خصوص توانمند سازی اقتصادی این منطقه با رویکرد شعار سال و محوریت اشتغال، توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی، مشارکت‌های مردمی همکاری صورت گرفته است. وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های ساماندهی مناطق […]

 جمال شیبه چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بین بسیج مساجد و محلات سپاه ولی عصر (عج) خوزستان و کمیته امداد استان در خصوص توانمند سازی اقتصادی این منطقه با رویکرد شعار سال و محوریت اشتغال، توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی، مشارکت‌های مردمی همکاری صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های ساماندهی مناطق حاشیه‌ای شهر، ایجاد فرصت های شغلی است افزود: اشتغال، معیشت و محرومیت زدایی از جمله اهداف اجرای این طرح است.
شیبه با اشاره به اینکه بسیج ظرفیت‌های خوبی دارد ادامه داد: با هماهنگی با یکدیگر می‌توانیم گره‌هایی از مشکلات مردم باز کنیم، حرکت‌های خود جوش مردم و بسیجیان همانند پویش همدلی رزمایش مواسات ،نقطه قوتی است که اثرش را درآینده نشان خواهد داد .
مدیر کل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: اگر بخواهیم که مشکلات حاشیه نشینی را حل کنیم، ابتدا باید اشتغال را برای این مناطق فراهم کنیم که پس از حل شدن مشکلات بیکاری و مسائل معیشتی مهمترین آسیب های اجتماعی یکی پس از دیگری حل می شود.
وی با بیان اینکه اگر مشکل اشتغال در سطح جامعه حل شود ، خیلی از مشکلات موجود از جمله آسیب های اجتماعی کمتر می شود، بیان کرد: با همکاری و تعامل بسیج و خیریه ها گسترش مراکز خدمات اشتغال محله محور را در دستور کار خود قرار دادیم.
شیبه افزود: مرکز خدمات اشتغال محلی برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی به کمک قرارگاه جهادی امیرالمومنین (ع) ، خیران و معتمدان محل راه اندازی می شود و این مراکز برای خانواده هایی که اشتغال ندارند و مخصوصا سرپرستان خانوارها کارآفرینی می کند.
وی با بیان اینکه کمک دستگاه ها و نهادهای دولتی برای رفع مشکلات با گسترش مراکز خدمات اشتغال، می تواند عزم خیران را برای فعالیت بیشتر در این زمینه فراهم کند اظهار داشت: اگر مشکلات معیشتی و اقتصادی رفع شود دیگر کمتر باید نگران آسیب های اجتماعی حاشیه شهر بود، همکاری صرفاً در پرداخت تسهیلات نیست، بلکه در تمامی ابعاد و فرآیند مطالعاتی، برنامه ریزی، توانمندسازی و در نهایت اعطای تسهیلات حمایتی کار انجام می شود.
شیبه افزود: با توجه به شرایط خاص و ویژه مناطق حاشیه نشین و افراد ساکن در این مناطق ، اعطای تسهیلات نیز باید به صورت ویژه باشد و  تشکیل و راه اندازی مراکز محلی باعث تقویت کارگروهی ، هم افزایی ، هم پوشانی و تقویت نقاط قوت می گردد .
شیبه، یکی دیگر از نیازهای اصلی مناطق حاشیه ای شهرها را کمبود مهارت دانست و گفت: برای رفع مشکلات مهارتی باید آموزشی حاشیه نشینان پیش از شروع اشتغال در الویت قرار گیرد.
ملاشیه محله‌ای در جنوب غربی اهواز و در حاشیه جاده اهواز – خرمشهر واقع است ،این محله کم برخوردار از مناطق پرجمعیت اهواز است.