در ابتدای سال و بلافاصله پس از تعیین شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و با نشست های کارشناسی بیش از ۱۸۰ مانع کوچک و بزرگ بر سر راه تولید در مناطق آزاد شناسایی شد که تاکنون بیش از ۷۰ درصد این موانع مرتفع شده است. بر این اساس به منظور ساماندهی موانع […]

در ابتدای سال و بلافاصله پس از تعیین شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و با نشست های کارشناسی بیش از ۱۸۰ مانع کوچک و بزرگ بر سر راه تولید در مناطق آزاد شناسایی شد که تاکنون بیش از ۷۰ درصد این موانع مرتفع شده است.
بر این اساس به منظور ساماندهی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی مناطق آزاد و رفع نیازهای حوزه دبیر شورایعالی، توسط اداره کل فناوری های راهبردی و تحول دیجیتال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سه سامانه طراحی شده که شامل «سامانه بازدید»، «سامانه ارتباط بی واسطه با دبیر شورایعالی» و «سامانه حضور در جلسه هم اندیشی» است.
مدیرکل فناوری های راهبردی و تحول دیجیتال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توضیح هریک از سامانه های تازه طراحی شده گفت: در «سامانه بازدید» فعالان اقتصادی که تمایل دارند از واحد صنعتی یا بنگاه های اقتصادی آنها توسط دبیر شورایعالی مناطق آزاد بازدید به عمل آید درخواست خود را در سامانه ثبت و اطلاعات اولیه خود را همچون میزان تولید، صادرات، اشتغال و موانع و مشکلات را دارند درج می کنند. درخواست های ارسالی پس از ارزیابی و بررسی در سازمان های مناطق در اختیار دبیرخانه شورایعالی قرار خواهد گرفت. که به طبع آن امکان بازدید از واحدهای منتخب میسر خواهد شد.
محمدرضا عباسی در ادامه در خصوص «سامانه ارتباط بی واسطه با دبیر شورایعالی» نیز گفت: در این سامانه امکان ارسال پیام از سوی مخاطبان به دبیر شورایعالی مناطق آزاد فراهم شده است. به گونه ای که مخاطب از این طریق می تواند مسائل، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را درباره عملکرد سازمان های مناطق آزاد و دبیرخانه بدون واسطه بازگو نمایند و به منظور پیگیری های بیشتر می تواند اسناد و مدارک مرتبط با موضوع را از طریق این سامانه ارسال نماید.
عباسی با اشاره به اینکه از زمان آغاز به کار دبیر شورایعالی مناطق آزاد نشست های مفصلی با فعالان اقتصادی در مناطق آزاد برگزار شده و مسائل و چالش های این قشر ارزیابی و بررسی شده است ادامه داد: در «سامانه حضور در جلسه هم اندیشی» فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کارهای مرتبط با مناطق آزاد می توانند پیشنهاد برگزاری نشست های هم اندیشی با دبیر شورایعالی مناطق آزاد را از این طریق ارائه نمایند.
لازم به ذکر است؛ فعالان اقتصادی مناطق آزاد می توانند برای دسترسی به این سه سامانه به نشانی http://es.freezones.ir مراجعه نمایند.

روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند