رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز گفت: در برخی از مناطق اهواز، برای تبدیل یک زمین ۵۰۰ متر مربعی به یک مجتمع، حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز است. قنبرعلی زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شرایط برای ساخت و ساز مسکن در اهواز بسیار دشوار شده است، اظهار کرد: به دلیل […]

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز گفت: در برخی از مناطق اهواز، برای تبدیل یک زمین ۵۰۰ متر مربعی به یک مجتمع، حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

قنبرعلی زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شرایط برای ساخت و ساز مسکن در اهواز بسیار دشوار شده است، اظهار کرد: به دلیل بالا رفتن قیمت زمین، قدرت خرید برای سازندگان مسکن کاهش یافته‎ و هزینه ساخت و ساز نیز در این حوزه افزایش یافته است.

وی افزود: بنابر اعلام سازمان نظام مهندسی ساختمان هزینه ساخت هر متر مربع برای ساختمان‌های بیشتر از پنج طبقه، ۸ میلیون تومان است؛ در برخی از مناطق اهواز، تبدیل کردن یک زمین ۵۰۰ متر مربعی به یک مجتمع، به حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان مسکن با ورشکستگی مواجه شده‌اند، گفت: سازندگان مسکن معمولا توان مالی برای هزینه‌های ساخت و ساز از مرحله صفر تا صد را ندارند و بسیاری از آن‌ها، از گردونه ساخت و ساز خارج شده‌اند.

زنگنه ادامه داد: ساختن یک مجتمع از مرحله شروع به کار تا تحویل آن به طور میانگین ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان نیاز دارد؛ سازندگانی که در دو سال گذشته اقدام به پیش فروش ملک کردند، اکنون در ساخت و ساز خود مانده‌اند و درجا می‌زنند.