مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: این گروه‌ها شامل ۳۸ گروه ثابت  و ۴۲ گروه سیار می‌باشند. به گزارش راه بهارستان مصطفی کنارکوهی افزود: در اجرای این طرح، علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام‌ها، نظارت شرعی نیز صورت می‌گیرد و ۲۶ ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعالیت خواهند کرد. وی ادامه […]

مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: این گروه‌ها شامل ۳۸ گروه ثابت  و ۴۲ گروه سیار می‌باشند.

به گزارش راه بهارستان مصطفی کنارکوهی افزود: در اجرای این طرح، علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام‌ها، نظارت شرعی نیز صورت می‌گیرد و ۲۶ ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعالیت خواهند کرد.

وی ادامه داد: تمام کشتارگاه‌های دام در سطح استان در روز عید سعید قربان آماده ارائه خدمات بوده و به شهروندان عزیز توصیه می‌شود به منظور رعایت مسائل بهداشتی و زیست محیطی دام‌ها را برای قربانی به کشتارگاه انتقال دهند و پس از تایید بهداشتی لاشه توسط بازرسان مستقر در کشتارگاه به استفاده از آن اقدام کنند.

مدیر کل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: خریداران دام‌های قربانی نیز  می‌توانند با مراجعه به تیم های  مستقر در میدان‌های عرضه دام و کشتارگاه‌ها از سلامت دام خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

کنارکوهی گفت: رعایت نکردن مسائل بهداشتی و کشتار دام در منازل و معابر احتمال بروز و انتقال بیماری‌های مشترک از جمله تب مالت و تب کریمه کنگو را افزایش می‌دهد لذا از شهروندان و هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم تا کشتار دام‌های قربانی خود را با نظارت دامپزشکی انجام دهند.

منبع خبرگزاری صدا و سیما