مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه بررسی  نقشه‌های هواشناسی  از اواسط امروز  احتمال رشد ابر‌های همرفتی، رعد و برق، ریزش تگرگ همراه با بارش‌های نقطه‌ای و تندباد‌های لحظه‌ای و گرد و خاک موقت تا اواسط روز پنجشنبه در برخی از مناطق استان وجود دارد. به گزارش راه بهارستان محمد سبزه زاری افزود: براساس این پدیده […]

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه بررسی  نقشه‌های هواشناسی  از اواسط امروز  احتمال رشد ابر‌های همرفتی، رعد و برق، ریزش تگرگ همراه با بارش‌های نقطه‌ای و تندباد‌های لحظه‌ای و گرد و خاک موقت تا اواسط روز پنجشنبه در برخی از مناطق استان وجود دارد.

به گزارش راه بهارستان محمد سبزه زاری افزود: براساس این پدیده وقوع رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ ، بارش های  نقطه‌ای و تند باد لحظه‌ای در مناطق شرقی، شمال شرقی، جنوب شرقی و ارتفاعات و پدیده گرد و خاک همرفتی در مناطق جنوبی و بعضا مرکزاستان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گردوخاک، احتمال جاری شدن روان آب موقت و محلی در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی، وقوع تگرگ و شکستن درختان فرسوده توصیه می‌شود با بکارگیری تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از رعد و برق و تگرگ، وزش باد و صاعقه و کاهش دید افقی ،  احتیاط لازم هنگام صعود به ارتفاعات   و پرهیز از سفر‌های غیر ضروری انجام شود.

منبع خبرگزاری صدا و سیما