به گزارش راه بهارستان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان با اشاره به  تامین اعتبار برای مرمت بقعه ادریس نبی و ارائه تسهیلات برای صنایع دستی در بخش چغامیش دزفول گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مطالعات بافت تاریخی دزفول تامین شده است. مهدی […]

به گزارش راه بهارستان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان با اشاره به  تامین اعتبار برای مرمت بقعه ادریس نبی و ارائه تسهیلات برای صنایع دستی در بخش چغامیش دزفول گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مطالعات بافت تاریخی دزفول تامین شده است.

مهدی چناری به تامین سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای مرمت چهار خانه تاریخی دزفول اشاره کرد وافزود: دزفول به عنوان شهر ملی کپو ثبت شده و حدود ۷۰ درصد از روند پرونده جهانی شدن آن پیگیری شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با بیان اینکه خانه تاریخی گلچین برای دبیرخانه شهر ملی کپو در نظر گرفته شده است اظهار داشت: پیگیری‌هایی برای ایجاد موزه باستان شناسی در دزفول انجام شده که قرار است استانداری خوزستان ۵۰ درصد اعتبار و وزارت میراث فرهنگی ۵۰ درصد مابقی را برای ساخت این موزه تامین کنند.

منبع خبرگزاری صداوسیما