رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با ابراز نگرانی از وضعیت آب روستایی، گفت: در زمینه آب شهری نیز در نقاط مختلف مشکلاتی داریم و در بازرسی‌ها در برخی مناطق غرب اهواز از جمله پردیس و ملاشیه، بوی تعفن آب مکررا توسط کارشناسان بهداشت گزارش شده است. دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره […]

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با ابراز نگرانی از وضعیت آب روستایی، گفت: در زمینه آب شهری نیز در نقاط مختلف مشکلاتی داریم و در بازرسی‌ها در برخی مناطق غرب اهواز از جمله پردیس و ملاشیه، بوی تعفن آب مکررا توسط کارشناسان بهداشت گزارش شده است.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر تنش آبی بر آلودگی آب، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون طغیان یا اپیدمی بیماری در پی تنش آبی در حوزه غرب اهواز نداشته‌ایم. در مقاطعی در برخی از حوزه‌های روستایی مواردی از مراجعه با علائم بیماری هپاتیت A داشتیم اما تاکنون موارد تشخیص قطعی التور یا هپاتیت A نداشته‌ایم.

وی افزود: در فصل گرما بیشتر نگران بروز بیماری‌های روده‌ای، گوارشی و بیماری‌های پوستی هستیم.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: مکررا اعلام کرده‌ایم به جز کم آبی، بحث سلامت آب نیز برای  ما مهم است. هر چند وضعیت آب شهری نسبت به روستایی بهتر است اما همچنان نگرانی‌های ما در حوزه آب روستایی در میزان کلر باقیمانده، کدورت آب و آلودگی میکروبی جدی است.

احمدی‌بلوطکی افزود: در زمینه آب شهری نیز در نقاط مختلف مشکلاتی داریم و در بازرسی‌ها در برخی مناطق غرب اهواز از جمله پردیس و ملاشیه، بوی تعفن آب مکررا توسط کارشناسان بهداشت گزارش شده است. شهروندان نیز در این خصوص شکایت‌های زیادی داشته‌اند.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود شرکت آبفا با جدیت بیشتری در این خصوص به ویژه در مورد آب شهری و توجه به شکستگی‌های سیستم لوله‌کشی آبرسانی شهری اهواز یا انشعابات غیرمجاز ورود کند و این موارد را ساماندهی کند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های گوارشی، بیان کرد: در فصل گرما احتمال بروز بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های گوارشی در پی آلودگی آب مطرح است و در این فصل، در صورت رعایت نشدن نکات بهداشتی و نرسیدن آب سالم به دست شهروندان، احتمال بروز بیماری‌های گوارشی وجود دارد.