دبیر شورای سلامت اهواز از افزایش مراجعه جمعیت جوان به مراکز منتخب نمونه‌گیری کرونا خبر داد. به گزارش راه بهارستان امراله مردانی اظهار کرد: میزان مراجعه به مراکز منتخب نمونه‌گیری بهداشت همچنان با سرعت بالایی، افزایشی است به گونه‌ای که روز شنبه (۹ مردادماه) یک هزار و ۲۵۰ بیمار تنها به مراکز نمونه‌گیری شرق اهواز […]

دبیر شورای سلامت اهواز از افزایش مراجعه جمعیت جوان به مراکز منتخب نمونه‌گیری کرونا خبر داد.

به گزارش راه بهارستان امراله مردانی اظهار کرد: میزان مراجعه به مراکز منتخب نمونه‌گیری بهداشت همچنان با سرعت بالایی، افزایشی است به گونه‌ای که روز شنبه (۹ مردادماه) یک هزار و ۲۵۰ بیمار تنها به مراکز نمونه‌گیری شرق اهواز مراجعه کردند.

وی افزود: در این پیک کرونا، ابتلای جوانان و نوجوانان به بیماری بیشتر شده است. یکی از تفاوت‌های این پیک با پیک‌های قبلی در این است که میزان مراجعه جمعیت جوان به مراکز منتخب نمونه‌گیری زیاد است.

مردانی عنوان کرد: با توجه به این شرایط، تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است. شهرداری اهواز نیز باید نسبت به نصب بیلبوردهای اطلاع‌رسانی و هشدارآمیز اقدام کند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: ۶۰ درصد موارد ابتلا در نشست‌های خانوادگی رخ می‌دهد بنابراین مردم باید این دورهمی‌ها را کنار بگذارند.

مردانی با بیان اینکه اگر واکسیناسیون کرونا به صورت هدفمند انجام نمی‌شد قطعا اکنون مرگ و میر بیشتری رخ می‌داد، افزود: در حال حاضر واکسیناسیون افراد بالای ۴۵ سال در حال انجام است اما تنها حدود ۴۰ درصد این گروه مراجعه کرده‌اند و این آمار، خوب نیست.

وی تصریح کرد: در صورت واکسیناسیون ۸۰ درصد این گروه سنی، می‌توانستیم واکسیناسیون گروه سنی پایین‌تر را آغاز کنیم.

منبع ایسنا