به گزارش راه بهارستان، جلیل مختار یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این آئین گفت: آبادان از نظر شبکه فاضلاب با مشکل جدی مواجه است و شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان برای رفع این مشکل باید اقدام اساسی کند. جلیل مختار افزود: با توجه به اعتبار پیش بینی شده طبق […]

به گزارش راه بهارستان، جلیل مختار یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این آئین گفت: آبادان از نظر شبکه فاضلاب با مشکل جدی مواجه است و شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان برای رفع این مشکل باید اقدام اساسی کند.

جلیل مختار افزود: با توجه به اعتبار پیش بینی شده طبق تفاهم نامه منعقد شده باید پیمانکار قوی برای اجرای شبکه فاضلاب آبادان وارد عمل شود تا مشکلات و چالش‌های پیش روی طرح در کوتاه‌ترین زمان برطرف شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۴۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در آبادان وجود دارد که نیاز به اصلاح و تعمیر دارد و قرار است حدود ۱۲۰ کیلومتر از این شبکه اصلاح و تعویض شود.

مختار افزود: ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب آبادان در سال جاری اختصاص یافته است که تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد ریال آن تامین شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین به اعتبار ۱۲هزار میلیارد ریالی اصلاح کل شبکه آب و فاضلاب آبادان اشاره کرد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب آبادان به اعتباری بالغ بر ۲ میلیون یورو نیاز دارد.

منبع روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند