رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اشاره به پیش بینی شروع برداشت خرمای استان طی یک ماه آینده، گفت: نخلداران سختکوش استان نگران خرید محصول خرما نباشند. خدارحم امیری زاده افزود: با پیگیری‌های انجام شده از اردیبهشت ماه سال جاری و پیشتیبانی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و استاندار، روند تعیین قیمت و خرید خرمای استان […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اشاره به پیش بینی شروع برداشت خرمای استان طی یک ماه آینده، گفت: نخلداران سختکوش استان نگران خرید محصول خرما نباشند.

خدارحم امیری زاده افزود: با پیگیری‌های انجام شده از اردیبهشت ماه سال جاری و پیشتیبانی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و استاندار، روند تعیین قیمت و خرید خرمای استان طبق روند هر ساله در حال انجام می‌باشد.

وی زمان ابلاغ قیمت و دستورالعمل خرید خرما را طبق روال هر ساله ابتدای شهریور ماه عنوان و ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های انجام شده در تلاش هستیم امسال زودتر از موعد مقرر قیمت خرید خرما متناسب با هزینه‌های تولید اعلام گردد.

امیری زاده ادامه داد : قیمت خرید توافقی خرما هر ساله با برگزاری چندین جلسه کارگروه تخصصی خرما و با حضور و توافق نمایندگان نخلداران و تشکل‌های بسته بندی و صادر کننده براساس هزینه تولید محصول و سود باغدار و برآورد هزینه‌های صادرات، تعیین و فرآیند خرید انجام می‌شود در سال جاری نیز با توجه به پیش بینی افزایش تولید خرما، تمهیدات لازم برای ورود سازمان تعاون روستایی به خرید حمایتی نیز پیش بینی و در سطح استانی و وزارت جهاد کشاورزی در حال پیگیری می‌باشد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته از سطح ۴۲هزار هکتار نخیلات استاندمیزان ۲۳۰هزار تن خرما برداشت گردید و پیش بینی می‌شود با توجه به اعمال مدیریت مطلوب صورت گرفته در باغات و جلوگیری از آسیب تنش خشکی به محصول علیرغم خشکسالی، در سال جاری میزان تولید خرمای استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در پایان به نخلداران توصیه کرد: ضمن عدم توجه به حاشیه سازی برخی افراد، نسبت به اعمال مدیریت تولید در باقی مانده فصل اقدام نموده تا در سال جاری شاهد برداشت محصول با کیفیت و کمیت مطلوبی باشیم.