به گزارش راه بهارستان دکتر علی قمشی  اظهار داشت: ۱۸ ماه درگیر بیماری هستیم و مثل سایر نقاط کشور با تعداد زیادی مریض مواجه ایم اما با این وجود کادر پرستاری و پزشکان شبانه روز پای کار هستند. وی افزود: برای اینکه بیماری را به خوبی مدیریت کنیم تلاش شده تا بیمارانی که حال عمومی بهتری […]

به گزارش راه بهارستان دکتر علی قمشی  اظهار داشت: ۱۸ ماه درگیر بیماری هستیم و مثل سایر نقاط کشور با تعداد زیادی مریض مواجه ایم اما با این وجود کادر پرستاری و پزشکان شبانه روز پای کار هستند.

وی افزود: برای اینکه بیماری را به خوبی مدیریت کنیم تلاش شده تا بیمارانی که حال عمومی بهتری دارند به صورت سرپایی درمان شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: کمبود پرستار داریم ولی این کمبود به شکلی نیست که شرایط بحرانی باشد و از این لحاظ دچار مشکل شویم.

وی افزود: لازم است که مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و از جمله ماسک زدن را جدی بگیرند تا عملا مجبور نشویم در شرایط بحرانی قرار بگیریم.

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

عادی انگاری و کاهش سطح حساسیت مردم نسبت به همه گیری کرونا به عنوان یک آفت از عوامل اصلی و موثر در موج جدید شیوع ویروس است.

اکنون بیش از ۵۰ درصد موارد بیماری در استان خوزستان ناشی از نشست های خانگی است. تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

منبع ایرنا