السلام علیک یا أباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک عاشورا و تاسوعای حسینی مکتب انسان ساز و واقعه ای است که تاثیر آن تا ابدیت جاریست. شرح رویداد عاشورا شرح حقانیت تفکری است که انسان را آزادیخواه، ظلم ستیز و عدالت پرور می خواهد و تنها راه نجات و رستگاری بشریت را در پیروی […]

السلام علیک یا أباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک
عاشورا و تاسوعای حسینی مکتب انسان ساز و واقعه ای است که تاثیر آن تا ابدیت جاریست. شرح رویداد عاشورا شرح حقانیت تفکری است که انسان را آزادیخواه، ظلم ستیز و عدالت پرور می خواهد و تنها راه نجات و رستگاری بشریت را در پیروی از حق و ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی می داند.

حسین (ع) و یارانش آینه تمام نمای مردانگی و مکتب انسان سازی و مظهر ظلم ستیزی در طول تاریخند.

ما شیعیان به داشتن چنین پیشوا و الگویی مفتخریم و بر این باوریم که ماهیت پیام و قیام سیدالشهدا(علیه السلام) همان ماهیت اسلام اصیل و بی پیرایه ای است که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بر عالمیان عرضه کرد تا انسانها را از هرگونه ضلالت و جهالت دور نگه دارد.

عاشورا نمایش اوج عشق و اخلاص و صحنه بی بدیل فداکاری و غیرت است.
عاشورا شرح عشقی بی بدیل از وفاداری و مردانگی و حماسه جاویدی است که آسمان در برابر عظمت و قداست آن سر تعظیم فرود می آورد.

اینجانب فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) را به شیعیان جهان در سراسر جهان، شهروندان با غیرت و شریف اهوازی و عموم آزاد اندیشان در سراسر گیتی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

علیرضا عالی پور
سرپرست شهرداری اهواز
محرم۱۴۰۰