دکتر مهران احمدی‌بلوطکی با اشاره به وضعیت نگران‌کننده ناشی از خیز مجدد کرونا در کشور و استان خوزستان و روند افزایشی موارد ابتلا و مرگ و میر، گفت: با توجه به وضعیت حساس مادران باردار، توصیه می‌شود زنان باردار مراسمات این ایام را از طریق رسانه‌ها و در منزل دنبال کنند. به گزارش راه بهارستان […]

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی با اشاره به وضعیت نگران‌کننده ناشی از خیز مجدد کرونا در کشور و استان خوزستان و روند افزایشی موارد ابتلا و مرگ و میر، گفت: با توجه به وضعیت حساس مادران باردار، توصیه می‌شود زنان باردار مراسمات این ایام را از طریق رسانه‌ها و در منزل دنبال کنند.

به گزارش راه بهارستان به نقل از بهداشت غرب اهواز، وی افزود:  مادران باردار در خطر بالاتر ابتلا به بیماری کووید – ۱۹ نسبت به سایرین نیستند اما در صورت ابتلا، اشکال شدیدتر بیماری در مادران باردار نسبت به زنان غیر باردار در سن مشابه دیده شده است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز بیان کرد: زنان باردار از جمله گروه‌های پرخطر در دوران همه‌گیری کرونا محسوب می‌شوند که نیاز مضاعف به مراقبت‌های ویژه در ایام محرم و صفر دارند و برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید به‌طور همزمان به فکر سلامت خود و جنین باشند.

وی گفت: وضعیت زنان در دوران بارداری با سایر دوران زندگی متفاوت است و این افراد در این ایام نیازمند مراقبت بیشتری هستند و تحقق این امر مستلزم خودمراقبتی و مراقبت همراهان او در طول این مدت است.

احمدی‌بلوطکی افزود: تولد موجودی که بخشی از وجود گران‌بها و ارزشمند یک مادر است، شعله امید او را برای در آغوش گرفتن این موجود و گذر از ایام سخت و پرمشقت بارداری روشن نگه می‌دارد و با جان خود معامله می‌کند تا روزی شاهد این لحظه‌های ناب و بی‌نظیر باشد.

وی بیان کرد: البته توجه بیشتر به مراقبت‌های زنان باردار مختص به اطرافیان وی نیز هست زیرا ممکن است فرد بر اثر بی‌احتیاطی ناقل باشد و بدین صورت جان خود، اطرافیان و همچنین مادر باردار را نیز به خطر بیندازد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز افزود: امیدواریم مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر با ایمن‌ترین شیوه از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون کووید – ۱۹ برای مادران باردار گفت: از روز سه‌شنبه ۲۰ مردادماه واکسیناسیون مادران باردار آغاز شده است و مادران باردار می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود مراجعه کنند تا همکاران ما وضعیت آنان را برای دریافت واکسن بررسی و اقدام لازم را انجام دهند.