رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: هر ساله در تیرماه و مردادماه، کمبود هویج وجود داشته است، اما امسال به دلیل دلال‌بازی‌ها و در وهله دوم نیز وضعیت بیماری کرونا، این کمبود پررنگ‌تر شد. عبدالرضا جمالی‌پور افزود: با برداشت هویج و صیفی‌جات در استان‌های اصفهان، مرکزی، فارس و شهرستان دزفول و ورود آن […]

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: هر ساله در تیرماه و مردادماه، کمبود هویج وجود داشته است، اما امسال به دلیل دلال‌بازی‌ها و در وهله دوم نیز وضعیت بیماری کرونا، این کمبود پررنگ‌تر شد.

عبدالرضا جمالی‌پور افزود: با برداشت هویج و صیفی‌جات در استان‌های اصفهان، مرکزی، فارس و شهرستان دزفول و ورود آن به بازار، تا نیمه شهریورماه قیمت هویج کاهش می‌یابد و از تب و تاب خواهد افتاد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلوگرم هویج در میدان میوه و تره بار اهواز ۱۹ هزار تومان قیمت دارد. همراه با افزایش قیمت هویج، میزان خرید مردم از این کالا کاهش یافته است و اگر قیمت آن دوباره افزایش یابد، خریداری برای هویج وجود نخواهد داشت.

جمالی پور خاطر نشان کرد: برای تامین هویج بازار در سال جاری، دلالان از آب گل‌آلود ماهی گرفتند و در تحویل و توزیع آن به عوامل پخش، اخلال ایجاد کردند.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: سال گذشته به دلیل بحبوحه کرونا قیمت زنجبیل نیز تا هر کیلوگرم ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود در صورتی که زنجبیل هیچ تاثیری در بیماری کرونا نداشت. در حال حاضر نیز به دلیل وارداتی بودن زنجبیل، قیمت هر کیلوگرم آن حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است.