عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۱۸ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته اند و در این مدت ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالا وارد کشور شد که رشد ١٧ درصدی نسبت به پارسال را نشان می‌دهد. او افزود‌: این میزان کالا […]

عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۱۸ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته اند و در این مدت ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالا وارد کشور شد که رشد ١٧ درصدی نسبت به پارسال را نشان می‌دهد.

او افزود‌: این میزان کالا که شامل دانه روغنی، کنجاله سویا، جو، روغن خوراکی و گندم است ۵ میلیون و ٧١٣ هزار تن از آن با استفاده از ناوگان جاده‌ای و ١٢ هزار تن نیز از طریق ناوگان ریلی به منظور تسریع در خروج کالا‌های اساسی به مبادی مصرف در اقصی نقاط کشور ارسال شده است.

دریس بیان داشت: تا پایان مرداد ماه امسال بیش از ۶ میلیون تن انواع کالای اساسی با همکاری عوامل مختلف اجرایی از این بندر خارج شده است و بیش از ٣ میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع کالا‌های اساسی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) نگهداری می‌شود و با همکاری و هم‌افزایی دیگر دستگاه‌های اجرایی روند خروج کالا‌های اساسی از بندرامام خمینی همچنان ادامه دارد.