دکتر علی خدادادی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه استانی مقابله با ویروس کرونا جمعیت هلال احمر خوزستان در محل این جمعیت در اهواز بیان کرد: آمار تعداد مبتلایان به کرونا در خوزستان در موج جدید ویروس کرونا به اوج خود رسیده و شرایط بسیار خطرناک است. وی گفت: تا واکسیناسیون کامل در سطح خوزستان، ضروری است که جامعه […]

دکتر علی خدادادی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه استانی مقابله با ویروس کرونا جمعیت هلال احمر خوزستان در محل این جمعیت در اهواز بیان کرد: آمار تعداد مبتلایان به کرونا در خوزستان در موج جدید ویروس کرونا به اوج خود رسیده و شرایط بسیار خطرناک است.

وی گفت: تا واکسیناسیون کامل در سطح خوزستان، ضروری است که جامعه به رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی و زدن واکسن تشویق شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه عادی انگاری شرایط کرونایی بسیار خطرناک است افزود: باید برای خدمت به مردم تمام ظرفیت‌های دستگاه‌ها به میدان آورده شود و جمعیت هلال احمر نیز با تمام توان در میدان حضور داشته و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی با تشکر از همه دست اندرکاران تامین کپسول‌های اکسیژن و توزیع آنها در مراکز بستری بیماران مبتلا به کرونا،گفت: در شرایط خاص کنونی، اکسیژن تراپی در صدر نیاز و اولویت‌های درمانی است و هلال احمر در این بخش به کمک بهداشت آمده و توانست بخشی از نیاز فوری مراکز درمانی را در خوزستان برطرف کند.

خدادادی بر ضرورت ارتباط گیری موثر مدیران جمعیت هلال احمر به ویژه در سطح شهرستان ها با سایر دستگاه‌های متولی در حوزه مقابله با کرونا تاکید کرد و ادامه داد: ضروری است به سرعت نیاز سنجی‌های لازم انجام، و از تمام توان استان برای مقابله با این ویروس استفاده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان همچنین خواستار تشکیل مستمر نشست‌های استانی و شهرستانی قرارگاه مقابله با کرونا هلال احمر شد.

وی گفت: این جمعیت در ارایه آموزش در حوزه پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ فعالیت گسترده‌ای داشته است.

خوزستان در موج جدید کرونا قرار دارد و به‌ گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند.

هم اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان در وضعیت زرد کرونا هستند.