معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه مردم از کمبود واکسن کرونا نگران هستند، گفت: باید به طور منظم و روزانه سهمیه واکسن به خوزستان اختصاص یابد نه اینکه یک روز سهمیه داشته باشیم و یک روز نداشته باشیم. دکتر سید محمد علوی با اشاره به شلوغی برخی مراکز واکسیناسیون کرونا […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه مردم از کمبود واکسن کرونا نگران هستند، گفت: باید به طور منظم و روزانه سهمیه واکسن به خوزستان اختصاص یابد نه اینکه یک روز سهمیه داشته باشیم و یک روز نداشته باشیم.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به شلوغی برخی مراکز واکسیناسیون کرونا در خوزستان اظهار کرد: شلوغی برخی مراکز به دلیل این است که گاهی اوقات واکسن به اندازه کافی به دست‌مان نمی‌رسد.

وی افزود: زمانی که دوباره مراکز واکسیناسیون شروع به فعالیت می‌کنند، جاماندگان به مراکز مراجعه می‌کنند و این افراد تقریبا کسانی هستند که زمان تزریق نوبت دوم‌شان فرا رسیده یا باید در روزهای قبل مراجعه می‌کردند.

علوی با بیان اینکه مردم از کمبود واکسن کرونا نگران هستند، گفت: مقداری از این شلوغی‌ها مربوط به نرسیدن واکسن است؛ باید به طور منظم و روزانه سهمیه واکسن به خوزستان اختصاص یابد نه اینکه یک روز سهمیه داشته باشیم و یک روز نداشته باشیم. از طرف دیگر افراد باید بر اساس پیامک مراکز بهداشت برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: اخیرا حدود ۶۰ هزار دوز واکسن به خوزستان اختصاص داده شد در حالی که به طور متوسط روزانه ۳۵ تا ۴۰ هزار دوز واکسن تزریق می‌کنیم و این سهمیه، معادل مصرف یک روز و نصف واکسن در استان خوزستان است.