نماینده شادگان در مجلس ایران در واکنش به سفر ابراهیم رئیسی به استان خوزستان در روز جمعه این سفر را «نمایشی» خواند و گفت که «این سفرهای کوتاه و یک‌روزه‌ مشکلات خوزستان را حل نمی‌کند» و از دولت خواست که این رویه را متوقف كند. مجید ناصری‌نژاد روز جمعه، پنجم شهریور، با اشاره به مطلع […]

نماینده شادگان در مجلس ایران در واکنش به سفر ابراهیم رئیسی به استان خوزستان در روز جمعه این سفر را «نمایشی» خواند و گفت که «این سفرهای کوتاه و یک‌روزه‌ مشکلات خوزستان را حل نمی‌کند» و از دولت خواست که این رویه را متوقف كند.

مجید ناصری‌نژاد روز جمعه، پنجم شهریور، با اشاره به مطلع نبودن نمایندگان مجلس از سفر رئیس جمهور به خوزستان گفت: «صرف بازدید از بیمارستان و یا دیدار با مسولان استان فایده‌ای نخواهد داشت.»

آقای ناصری‌نژاد در ادامه انتقاد از سفر رئیس جمهور به خوزستان با اشاره به لزوم ارتباط مستقیم رئیس جمهور با مردم و نمایندگان استان برای حل مشکلات این استان گفت: «امیدوارم که دولت به این رویه ادامه ندهد، چرا که این گونه نه تنها مشکلی حل نخواهد شد، بلکه مشکلات مردم بیشتر خواهد شد.»

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، در اولین سفر رسمی خود روز جمعه به استان خوزستان رفت و در سخنانی با اشاره به مشکلات آبی، واکسن و اقتصاد این استان بدون اشاره به جزئیات وعده برنامه دولت برای «جبران عقب‌ماندگی‌های» این استان در «یک حرکت جهادی» را مطرح کرد.

سفر ابراهیم رئیسی به استان خوزستان در حالی انجام شد که اعتراضات اخیر مردم این استان به معضل بی‌آبی و خشکسالی با سرکوب شدید حکومت مواجه شد، و به گزارش دیدبان حقوق بشر در این اعتراض‌ها دست‌کم ۹ نفر کشته و صدها نفر بازداشت شدند.

در همین زمینه روز جمعه خبری منتشر شد مبنی بر «انتصاب سردار محمدرضا نقدی، جانشین فرمانده کل سپاه به عنوان استاندار ویژه خوزستان» از سوی ابراهیم رئیسی.

گرچه این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده، واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حکایت از نگرانی‌ از افزایش فشار بر مردم این استان و سرکوب اعتراض‌های مردمی در پی این انتصاب دارد.

از آقای نقدی به عنوان سیاسی‌ترین فرمانده ارشد سپاه نام برده می‌شود.

گسترش سازمانی بسیج با استفاده از تجربیات دو سرکوب بزرگ ۷۸ و ۸۸ در دوره فرماندهی هفت ساله او بر بسیج از سال ۸۸ تا ۹۵ صورت گرفته و بسیاری از او به عنوان نماد خیابانی سازمان سرکوب جمهوری اسلامی در مقابله با تهدیداتی چون شورش‌های مردمی و اعتراضات خیابانی نام می‌برند.