مدیر تولید شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انتقال بیش از ۲۸ میلیون بشكه نفت سنتزی به پالایشگاه‌­های كشور توسط شبكه خطوط لوله و ایستگاه­‌های پمپاژ مناطق نفتخیز جنوب طی ۱۴ ماه گذشته خبر داد. به گزارش راه بهارستان، مهندس غلامرضا نورانی در این خصوص گفت: ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه­‌ها برنامه‌­ای است كه از خرداد ماه […]

مدیر تولید شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انتقال بیش از ۲۸ میلیون بشكه نفت سنتزی به پالایشگاه‌­های كشور توسط شبكه خطوط لوله و ایستگاه­‌های پمپاژ مناطق نفتخیز جنوب طی ۱۴ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش راه بهارستان، مهندس غلامرضا نورانی در این خصوص گفت: ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه­‌ها برنامه‌­ای است كه از خرداد ماه ۱۳۹۹ تا كنون با هدف استفاده مطلوب و بهینه از مازاد میعانات گازی پارس جنوبی آغاز شده است.

وی با اشاره به میزان ارسال نفت سنتزی افزود: شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب پس از دریافت نفت سنتزی از شركت نفت فلات قاره (در پایانه بهرگان)، با استفاده از ظرفیت­‌های موجود خطوط لوله و ایستگاه­‌های پمپاژ و پس از اجرای اصلاحیه‌های لازم، بیش از ۲۰ میلیون بشكه را به پالایشگاه­­‌های آبادان و اصفهان و مابقی را به مخازن شركت پتروامید آسیا و تأسیسات خارگ ارسال نموده است.

شایان ذكر است طرح ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌­ها در مناطق نفت­خیز جنوب، به واسطه وجود زیرساخت­ها و شبکه گسترده‌­ای از خطوط لوله جریانی  با اجرای اصلاحیه‌های مورد نیاز، با بهره­‌گیری از دانش و تلاش شبانه­ روزی كاركنان این شركت به ویژه شركت­ های نفت و گاز  مارون، آغاجاری، كارون و نظارت و هماهنگی  مدیریت تولید ستاد مناطق نفتخیز جنوب در بازه زمانی کوتاهی اجرایی شده است.

منبع نفتخيز جنوب