امراله مردانی در یک برنامه تلویزیونی اظهارداشت: چند روز پیش یک محموله با ۱۰۰ هزار دز واکسن با دستور وزیر بهداشت دریافت شد اما با توجه به تزریق روزانه ۳۰ تا ۳۵ هزار دز در استان این مقدار واکسن به پایان رسید. وی با بیان اینکه این وقفه طولانی نخواهد بود، افزود: امیدواریم سهمیه واکسن بیشتری به استان خوزستان تعلق […]

امراله مردانی در یک برنامه تلویزیونی اظهارداشت: چند روز پیش یک محموله با ۱۰۰ هزار دز واکسن با دستور وزیر بهداشت دریافت شد اما با توجه به تزریق روزانه ۳۰ تا ۳۵ هزار دز در استان این مقدار واکسن به پایان رسید.

وی با بیان اینکه این وقفه طولانی نخواهد بود، افزود: امیدواریم سهمیه واکسن بیشتری به استان خوزستان تعلق گیرد تا بتوانیم واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: روزانه به طور متوسط بین یک هزار و ۶۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ نفر به مراکز منتخب نمونه گیری در شرق اهواز مراجعه می کنند که تقریبا ۵۰ درصد تست های پی سی آر آنها مثبت است.

وی افزود: امیدوارم با رعایت پروتکل های بهداشتی، همراهی مردم و واکسیناسیون بتوانیم این پیک بیماری را پشت سر بگذاریم.

تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در خوزستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند که از این تعداد یک میلیون و ۸۰ هزار نفر تنها دز اول را دریافت کرده اند.

اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، سه شهرستان نارنجی و چهار شهرستان زرد کرونایی هستند.

بیش از ۵۰ درصد موارد بیماری در خوزستان ناشی از تجمعات و دورهمی های خانوادگی است.