مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت:علی‌رغم محدودیت منابع آبی و برق با پایش و مدیریت مناسب مزارع نیشکر، ۸۷ تا ۹۰ درصد رشد مورد انتظار گیاه نیشکر محقق شده و پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری بیش از ۶۰۰ هزار تن شکر تولید شود. ناصری در ادامه به بازسازی و تعمیر کارخانه‌های […]

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت:علی‌رغم محدودیت منابع آبی و برق با پایش و مدیریت مناسب مزارع نیشکر، ۸۷ تا ۹۰ درصد رشد مورد انتظار گیاه نیشکر محقق شده و پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری بیش از ۶۰۰ هزار تن شکر تولید شود.

ناصری در ادامه به بازسازی و تعمیر کارخانه‌های شکر به همت متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت: عملیات اورهال این کارخانه‌ها رو به اتمام است و با شروع فصل برداشت نیشکر، تولید شکر با ظرفیت حداکثری از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: ۲۷ مهرماه برداشت نیشکر آغاز می‌شود و بار دیگر در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، در سایه عنایت الهی و همت پرسنل، صنعت نیشکر شاهد شکوفایی خواهد بود.

مدیرعامل توسعه نیشکر تصریح کرد: تجهیز ناوگان عملیات برداشت نیشکر و ساخت و بازسازی ادوات کشاورزی در حال انجام است و ناوگان جدید حمل و نقل ایمن ترابر نیشکر نیز به منظور حمل محصولات تولیدی به مجموعه صنعت بزرگ توسعه نیشکر اضافه شده است.

عملیات برداشت نیشکر هر ساله از اواخر مهرماه آغاز و تا فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

این عملیات بزرگترین عملیات متمرکز برداشت در بخش کشاورزی کشور است که ۱۰۰ درصد به شکل مکانیزه و با دستگاه‌های برداشت نیشکر به نام “هاروستر” انجام می‌شود.