رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: روند توزیع واکسن در حال انجام است و از روز یکشنبه مجددا مراکز واکسیناسیون که به دلیل کمبود واکسن تعطیل بودند، فعال می‌شوند.

اختصاص واکسن سینوفارم و آسترازنکا به خوزستان / فعالیت مراکز تا ۲ بامداد

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به ورود محموله جدید واکسن به خوزستان، اظهار کرد: با توجه به ورود محموله خوب واکسن به کشور، یک محموله ۳۵۰ هزار دوزی به خوزستان اختصاص یافت که ۳۰۰ هزار دوز از این تعداد سینوفارم و ۵۰ هزار دوز آسترازنکا است.

به گزارش راه بهارستان، وی افزود: روند توزیع واکسن در حال انجام است و از روز یکشنبه مجددا مراکز واکسیناسیون که به دلیل کمبود واکسن تعطیل بودند، فعال می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به ورود محموله خوب واکسن به کشور، مراکز واکسیناسیون تا ساعت ۲ بامداد فعال خواهند بود و در صورت وجود متقاضی پس از این ساعت، گروه‌بندی‌ها برای واکسیناسیون به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

وی در خصوص انتشار تصاویری از انباشت زباله‌های عفونی در بیمارستان شهدای ایذه افزود: در ایذه سایت پسماند زباله عفونی وجود ندارد. شهرداری ایذه باید این سایت را در شهر ایجاد کند تا زباله عفونی بیمارستان‌ها به این سایت منتقل شود.

ابول‌نژادیان بیان کرد: چند محل برای ایجاد سایت پسماند در نظر گرفته شد که با مخالفت اهالی مواجه شدند در حالی که باید برای زباله‌های عفونی بیمارستانی که بی‌خطرساز شده‌اند، سایتی احداث شود.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در مورد ارائه خدمات سی تی اسکن به افراد با وزن بالای ۱۰۰ کیلوگرم نیز گفت: دستگاه‌های سی تی اسکن توانایی خدمات‌رسانی برای افراد با وزن تا ۱۲۰ کیلو را دارند که امکان انجام این کار در اهواز فراهم شده است اما هیچ دستگاه سی تی اسکنی در ایران یا دنیا برای انجام سی تی اسکن برای افراد ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلوگرم وجود ندارد.

منبع:ایسنا