خبری سازمان آب و برق خوزستان،”شهاب یگانه” با بیان اینکه توان نامی این الکتروپمپ ۱۲۰۰ متر مکعب بر ساعت است، افزود: به منظور آماده نگاه داشتن تجهیزات استراتژیک ، طبق برنامه زمان بندی نگهداری و تعمیرات، عملیات اورهال و تعمیرات اساسی این الکتروپمپ توسط نیروهای بهره برداری و تعمیرات این تاسیسات انجام شد. وی گفت: […]

خبری سازمان آب و برق خوزستان،”شهاب یگانه” با بیان اینکه توان نامی این الکتروپمپ ۱۲۰۰ متر مکعب بر ساعت است، افزود: به منظور آماده نگاه داشتن تجهیزات استراتژیک ، طبق برنامه زمان بندی نگهداری و تعمیرات، عملیات اورهال و تعمیرات اساسی این الکتروپمپ توسط نیروهای بهره برداری و تعمیرات این تاسیسات انجام شد.

وی گفت: از اقدامات انجام شده در این عملیات تعمیراتی به تعویض بلبرینگ ها، شافت، پروانه و سایر قطعات معیوب، اسکراپ پوسته حلزونی و رنگ آمیزی این الکتروپمپ میتوان اشاره کرد.

یگانه تصریح کرد: با انجام دمونتاژ تجهیزات الکتروموتور، تست های الکتریکی لازم صورت گرفت و پس از بازدید و سرویس سیم پیچ های الکتروموتور در نهایت، با مونتاژ روتور الکتروموتور و اجرای تست های مربوطه، این تعمیرات به پایان رسید.

گفتنی است ایستگاه پمپاژ دارخوین با شش الکتروپمپ فعال هم اکنون روزانه ۱۴۰ هزار متر مکعب آب را به شهرهای دارخوین، شادگان و روستاهای مسیر ارسال میکند و پمپ شماره ۴ این تاسیسات نیز  پس از تست عملکرد صحیح ، وارد مدار  گردید.