مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خوزستان از تعیین ۱۵ مرکز خرید توافقی و حمایتی خرمای نخلداران خوزستانی در شهرستان‌های استان خبر داد. محمد حسنی‌نسب  اظهار کرد: ۱۵ مرکز خرید توافقی و حمایتی برای خرید خرمای نخلداران خوزستانی در استان تعیین شده است. وی افزود: ۵ مرکز در آبادان، ۵ مرکز در شادگان، ۲ مرکز در […]

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خوزستان از تعیین ۱۵ مرکز خرید توافقی و حمایتی خرمای نخلداران خوزستانی در شهرستان‌های استان خبر داد.

محمد حسنی‌نسب  اظهار کرد: ۱۵ مرکز خرید توافقی و حمایتی برای خرید خرمای نخلداران خوزستانی در استان تعیین شده است.

وی افزود: ۵ مرکز در آبادان، ۵ مرکز در شادگان، ۲ مرکز در شهرستان کارون، یک مرکز در خرمشهر، یک مرکز مشترک در اهواز، حمیدیه و باوی و یک مرکز مشترک در ماهشهر و هندیجان واقع در ماهشهر برای خرید خرما مشخص شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خوزستان با بیان اینکه در صورت نیاز مراکز خرید خرما افزایش می‌یابد، گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها به عنوان مسئول مستقیم خرید و نظارت بر خرید خرما، موظف هستند هرگونه تجهیزات و اقدامات لازم برای خرید حمایتی خرما را به کار گیرند.

حسنی‌نسب عنوان کرد: مبنای دریافت خرما از کشاورز، پیش‌بینی تولید خرمایی است که توسط کشاورز در سامانه پهنه‌بندی ثبت شده است و بر این اساس از کشاورزان خرمای برداشت شده خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هماهنگی‌هایی برای استفاده از سردخانه شرکت پشتیبانی امور دام برای نگهداری خرمای خریداری‌شده انجام شده است.