رضا متوسل، سرپرست اداره دامپزشکی اندیکا  با اشاره به رصد و پایش‌های کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره در مناطق شهری و روستایی شهرستان به منظور تامین گوشت قرمز مصرفی خانوار با استاندار‌های سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان خوزستان گفت: عامل کشتار غیرمجاز دام در یک واحد مسکونی در این بازدید‌ها شناسایی شد. […]

رضا متوسل، سرپرست اداره دامپزشکی اندیکا  با اشاره به رصد و پایش‌های کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره در مناطق شهری و روستایی شهرستان به منظور تامین گوشت قرمز مصرفی خانوار با استاندار‌های سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان خوزستان گفت: عامل کشتار غیرمجاز دام در یک واحد مسکونی در این بازدید‌ها شناسایی شد.

او افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان دامپزشکی اندیکا و تایید کشتار غیرمجاز دام، با همکاری دادستان و نیروی انتظامی لاشه‌های گوشت ضبط و فرد خاطی با همکاری یگان انتظامی بازداشت و به منظور رسیدگی قانونی به تخلف، به مرجع قضایی تحویل داده شد.

متوسل با بیان اینکه فرد خاطی نسبت به خرید دام بیمار اقدام و بعد از کشتار گوشت استحصالی را عرضه می‌کرد، اظهار داشت: پس از ارسال نمونه از دام کشتار شده به آزمایشگاه تشخیص اداره کل دامپزشکی خوزستان، بیماری زردی پاتولوژیک در لاشه دام را تایید کرد و با دستور دادستان و همکاری نیروی انتظامی، معدوم سازی محصول مطابق با شیوه نامه‌های سازمان دامپزشکی صورت گرفت.

این مقام مسئول در پایان از شهروندان خواست فرآورده‌های خام دامی را از مراکز معتبر که دارای مهر و برچسب و نشان دامپزشکی هستند، تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان گزارش دهند تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای بررسی موضوع انجام شود.